Giedrės blogas

Apie Ievą ir jos drąsią akciją

3

Tai va, pasakodama apie kavutę pas merą pažadėjau pasakoti apie pažintį su jo kabinete sutikta dailia ir labai drąsia mergaite ilgomis blakstienomis ir dar ilgesniais plaukais. Tai – septyniolikmetė Ieva Krivickaitė iš Plungės, kuri yra labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ savanorė ir rengia kilnią akciją. Jos tikslas – surinkti 30 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams paremti. Jeigu jai pavyks surinkti tiek pinigų, ji nusiskus savo nuostabius ilgus plaukus ir paaukos juos perukui pagaminti, kurį padovanos po chemoterapijos plaukų netekusiai vėžiu sergančiai mergaitei.

 

Pagailo keturmetės

Ievos, pasiryžusios padėti vėžiu sergantiems vaikams, akcijos plakatas.

Ievos, pasiryžusios padėti vėžiu sergantiems vaikams, akcijos plakatas.

Ieva pasakojo, kad kartą lankydamasi ligoninėje pamatė ketverių metų mergaitę, kuriai buvo paskirta chemoterapija. Mažylė guodėsi mamai, kad kai jai nuslinks plaukučiai, ji bus nebegraži. Ieva prisiminė susigraudinusi dėl tokio mažylės rūpesčio, norėjusi prieiti, paglostyti ją ir paguosti, kad ji tikrai bus graži.

Taigi, Ievai kilo mintis – parodyti sergantiems vaikams, kad juos palaiko labai daug žmonių ir surinkti pinigų jiems paremti.

Kaip jau minėjau, kad tai padarytų, Ieva ryžosi netgi paaukoti savo gražius plaukus. Plačiau Ievos istorija papasakota čia.

 

„Daktare, ar man nuslinks plaukai?“

Vešlūs plaukai siejami su moteriškumu, tad nenuostabu, kad ypač moterims yra labai baisu jų netekti. wired.co.uk nuotr.

Vešlūs plaukai siejami su moteriškumu, tad nenuostabu, kad ypač moterims yra labai baisu jų netekti. wired.co.uk nuotr.

Beje, ar žinojote, kad vėžiu susirgusiems žmonėms plaukų netekimas yra vienas labiausiai gąsdinančių dalykų, nepaisant supratimo, kad po gydymo jie ataugs? Tyrimai rodo, kad vienas dažniausiai onkologams užduodamų klausimų yra, ar dėl gydymo nenuslinks plaukai.

Taikant chemoterapiją, plaukai nuslenka ne visada. Viskas priklauso nuo skirtų vaistų ir dozių. Bet jeigu nuslenka, tai neretai ne tik nuo galvos, bet ir nuo viso kūno. Taigi vėžiu sergantys pacientai neretai netenka ir antakių bei blakstienų.

Ir nors plaukų praradimą skausmingiau išgyvena moterys (juk vešlūs plaukai siejami su moterišku patrauklumu), pasirodo, kad tai vienodai gąsdina ir vyrus bei vaikus. Jie lygiai taip pat dėl to išgyvena aibę psichologinių problemų, jaučia nerimą, neretai depresiją ir panašiai.

Žinoma, gydytojai ieško būdų, kurie padėtų išsaugoti pacientų plaukus, bet jie ne visada veiksmingi.

Tai va, jeigu manote, kad netekti plaukų nėra baisu, pagalvokite dar kartą ir tuomet geriau suprasite, kokia yra drąsi Ievos idėja paaukoti savo plaukus, siekiant palaikyti sergančius žmones (apie tai, kaip baisu sirgti onkologine liga, nė nekalbėsiu, jūs ir taip puikiai tai suprantate).

 

Drąsūs vaikai

Beje, Ieva – ne vienintelė pasaulyje, kuri pasisiūlė paaukoti savo plaukus dėl vėžiu sergančių kitų vaikų. Neseniai pasaulio žiniasklaida pasakojo apie septynmetį Vincentą Butterfieldą, kuris nusiskuto plaukus, kad vėžiu sergančiam ir dėl to plaukų netekusiam jo draugui Zacui Gossage’ui nebūtų dėl to liūdna. Maža to, Vincentas su mama numezgė daug šalikų. Juos pardavęs berniukas tikėjosi surinkti pinigų savo geriausio draugo gydymui.

Kitas nuostabus pavyzdys – aštuonerių metų Christianas McPhilamy, kuris dvejus su puse metų augino plaukus, ir kentė aplinkinių patyčias – neva atrodo, kaip mergaitė. Tačiau berniukas savo plaukų nesikirpo, nes augino juos tam, kad po to paaukotų juos vėžiu sergančių vaikų perukų gamybai.

O mes Lietuvoje turime Ievą. Aš tikrai žaviuosi visais šiais vaikais, nes net ir dabar turbūt nesiryžčiau netekti savo plaukų, o jie tai daro būdami nepilnamečiais, norėdami būti naudingais kitiems. Štai jums, visiems burnojantiems, kad šiuolaikiniai vaikai yra blogesni ar labiau netikę už ankstesnes kartas, įrodymas, kad taip tikrai nėra.

 

Ką gero galima padaryti?

Blogeriai fotografuoja plakatą, kad įkeltų į savo blogus ir žinią apie Ievos akciją paskleistų kuo plačiau.

Blogeriai fotografuoja plakatą, kad įkeltų į savo blogus ir žinią apie Ievos akciją paskleistų kuo plačiau.

Blogerių savireklamos savaitė parodė, kad blogeriai yra nemaža jėga ir kartu susivieniję mes galime pasiekti nemažai žmonių. Jeigu jau taip, tai kodėl gi nepanaudojus to pasiekiamumo geram tikslui, ne tik savo pačių pasireklamavimui ir pasidžiaugimui like’ų skaičiumi po savo įrašais?

Taigi, mes, blogeriai, raginame visus prisidėti prie Ievos akcijos ir padėti jai surinkti tuos 30 tūkstančių eurų. Man, žinoma, labai gaila gražių Ievos plaukų, bet žinau, kad jie ataugs.

Kviečiu prie akcijos prisidėti ne tik tuos blogerius, kurie susitiko su Ieva gyvai, bet ir tuos, kurie jos nematė, bet norėtų nuveikti ką nors prasmingo.

Jums nereikia prisiimti kokio nors iššūkio, pavyzdžiui, apsilieti lediniu vandeniu ar panašiai. Tiesiog, jeigu palaikote Ievą ir vėžiu sergančius vaikus bei norite ir galite, paaukokite pinigų. O jei dar ir patys turite blogą, galite apie šią akciją ir patys parašyti bei paraginti savo skaitytojus nelikti abejingais.

Štai duomenys tiems, kurie nuspręs paaukoti:

Sąskaitos Nr. LT77 7300 0101 4079 5625

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“

Įmonės kodas: 302288579

Swedbank AB

Banko kodas 73000

BIC – HABALT22

Paramos paskirtyje nurodyti: „Palaikau Ievą ir visus vėžiu sergančius vaikus“.

Share

3 Komentarai

Ką manote apie šį įrašą ?