Giedrės blogas

Ar tikrai lauke praleidžiame 20 proc. laiko?

12

Rinkdama medžiagą straipsniui apie vėdinimo naudą, perskaičiau teiginį, kad miestiečiai net 80 procentų savo laiko praleidžia uždarose patalpose. Todėl juos kamuoja įvairūs negalavimai, be jokios priežasties ima mieguistumas, dingsta darbinga nuotaika.

Lauke mes neretai praleidžiame vos 20 procentų savo laiko. Žiemą - dar mažiau. http://mabelair.deviantart.com nuotr.Susimąsčiau, negi išties lauke mes praleidžiame vos 20 procentų savo laiko?

Išvada, kurią priėjau, buvo kur kas negailestingesnė. Kai kurie iš mūsų lauke nepraleidžia net 10 procentų savo dienos, ypač žiemą.

Nagi, paskaičiuokime: jeigu į darbą važiuojame automobiliu, kuris stovi namo kieme, o atvažiavus į vietą pastatomas priepat kontoros durų, mes lauke praleidžiame tik tiek laiko, kiek jo reikia nueiti atstumui durys-automobilis-durys. Taigi, kokias 5 minutes. Grįžtant atgal tokiu pat maršrutu prisideda dar 5 minutės.

Jeigu automobilis stovi kieme ir apsninga arba apšąla, prie šio laiko prisideda dar 5-10 minučių, kol savo transporto priemonę paruoši kelionei.

Turinti galvoje, kad aktyvus žmogus (jeigu miega 8 valandas) būna po 16 valandų per parą, tos minutės, praleistos lauke vaikščiojant iki automobilio, net nesudaro 20 procentų.

Buvimą žiemą lauke gali pratęsti būtinybė nueiti į parduotuvę, bet ir iki šios neretai vykstama automobiliu, o mašinas, jei tik turime galimybę, statome dengtose aikštelėse.

Net ir iki sporto klubo kai kurie iš mūsų vyksta ne pėstute. Patys pažiūrėkite ir pamatysite, kad prie dažno sporto klubo laisvų vietų automobiliams neretai būna ne ką daugiau, negu prieš 30-40 metų statyto gyvenamojo namo kieme.

Žinoma, taip elgiasi ne visi. Pati pažįstu tikrų buvimo gryname ore entuziastų, kurie kasdien lauke, nepaisant oro sąlygų, praleidžia mažiausiai po valandą ar ilgiau.

Šio straipsnio tikslas nėra moralizuoti ir aiškinti apie buvimo lauke naudą. Kiekvienas laisvas pats pasirinkti, kiek laiko būti ne patalpose.

Bet ar kada susimąstėte, kiek savo laiko praleidžiate ne patalpose ir ar stengiatės kuo daugiau laiko pabūti gryname ore?

 

 

Share

12 Komentarai

 1. Tomas

  Dar galima paminėti faktą, kad nuosavų namų gyventojai lauke privestinai praleidžia daugiau laiko nei daugiabučiuose gyvenantys žmonės, nes nuosavuose namuose žiemos metu reikia atsikasti sniegą, rudenį grėbti lapus (jei yra medžių) ir kiti aplinkos darbai, kurie priverčia ilgiau padirbėti gryname ore.
  …o ką jau kalbėti apie kaimo žmones 🙂

  Atsakyti
  • Giedre

   Būtent, kad čia buvo aprašyti lepūs miestiečiai. 🙂
   Beje, įdomu, kiek procentaliai laiko lauke praleidžia nuosavų namų gyventojai?

   Atsakyti
   • Tomas

    Pvz.: aš miestietis, bet gyvenu nuosavame, todėl nori – nenori, dažnai ryte tenka kasti sniegą. Kitu metų laiku visi „ūkio“ darbai nėra skubūs, bet taip pat priverstinai tenka ilgiau praleisti lauke 🙂

    Atsakyti
 2. Rokas

  Štai kodėl aš sunkiai pernešu gyvenimą mieste, ypač daugiabutyje. Nuo pat vaikystės gyvenu bute, bet meilę gamtai jaučiu. Deja, net ir turėdamas šunį nepraleidžiu daug laiko lauke. Būna dienų, kad lauke praleidžiu tik iki 20 minučių…
  Dar viena priežastis, dėl kurios reiks savaitgalį griebt slides 🙂

  Atsakyti
  • Giedre

   Vis dėlto, šuo bent šiek tiek pailgina buvimą lauke ir tai jau gerai. Aš irgi norėčiau gyventi ne mieste, net ir suvokdama visus gyvenimo nuosavame name minusus. Man tai vis tiek atrodo kur kas geriau, už gyvenimą bute. Džiaugiuosi tik tuo, kad netoli namų yra vietų, kur galima išeiti pasivaikščioti ir stengiuosi išnaudoti progas pabūti gryname ore, net ir neturėdama šuns.

   Atsakyti
 3. Domas.

  O jei po namu yra požeminė aikštelė automobiliui, ir darbovietėje irgi? 🙂 Tada galima lauke būti 0 minučių!

  O apsipirkti važiuojant į tuos prekybos centrus, kurie turi požemines aikšteles, taip ir visą žiemą galima pragyventi! 🙂

  Atsakyti
  • Giedre

   Domai, toks gyvenimas – šaltmirių ir namisėdų svajonė. Žodžiu, pasirodo, kad realybė dar žiauresnė už statistiką. 😀

   Atsakyti
 4. Arijus

  Aš praleidžiu tikrai daug laiko lauke. Neseniai buvo netoliese pastatyti lauko treniruokliai, tai labai padeda būti dar ilgiau lauke. Gali sportuoti ir nereikia sporto salės.

  Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?