Giedrės blogas

Ar verta susiplanuoti ateinančius metus?

1

Naujuosius metus dažnas pradeda tikslų ateinantiems metams išsikėlimu ir jų sąrašo sudarymu. Aš tokių sąrašų būtent Naujųjų metų proga niekada nepildžiau. Nors dabar galvoju, o gal vis dėlto verta? Bent jau kaip parodė asmeninė patirtis, tikslų išsikėlimas ir jų užsirašymas (nebūtinai Naujųjų metų išvakarėse ar pirmomis dienomis) gali būti naudingas.

Pabandykite susirašyti ateinančių metų tikslus ir būdus jiems pasiekti. Tai jums gali tikrai padėti.

Pabandykite susirašyti ateinančių metų tikslus ir būdus jiems pasiekti. Tai jums gali tikrai padėti.

Viskas prasidėjo nuo to, kad man į rankas prieš kelerius metus pateko turbūt vieno iš pačių žinomiausių asmeninio tobulėjimo trenerių Anthony Robbinso knyga „Neribota galia„.

Įsivaizduoju skeptišką šypsenėlę, šmėstelėjusią kai kurių skaitytojų veiduose ir puikiai juos suprantu. Aš pati labai skeptiškai vertindavau visus tuos asmeninio tobulėjimo guru. Maniau, kad man jų patarimai neaktualūs ir nereikalingi – esu pakankamai išmintinga, kad ir be jų patarimų susivokčiau savo gyvenimo kelyje.

Net ir dabar nesu aktyvi asmeninio tobulėjimo knygų skaitytoja (nors žiūriu į jas nebe taip skeptiškai). Dar daugiau, prisipažinsiu – minėtosios A.Robbinso knygos taip ir neperskaičiau iki galo – tik įpusėjau ir palikau perskaityti kada nors kitąkart. Tačiau manau, kad to, kiek perskaičiau, man ir pakako.

Aš paklusau autoriui ir atlikau vieną jo rekomenduotą dalyką – suformulavau savo gyvenimo (ne viso, žinoma) tikslus ir įvardijau rezultatus, kuriuos norėjau pasiekti.

Štai ką reikėjo padaryti. Visų pirma patogiai įsitaisius maždaug valandą skirti apmąstymams, kurių metu reikėjo nuspręsti, ko tiksliai noriu ir tada suformuluoti rezultatus, kurių noriu pasiekti.

Autorius patarė laikytis šių taisyklių:

1. Norimus tikslus apibūdinti tik teigiamomis formuluotėmis, sakant, ko norėtumėte, o ne ko nenorėtumėte.

2. Rezultatą nusakyti kaip įmanoma konkrečiau, paminint garsus, kvapus, pojūčius, susijusius su juo. Tai yra, turite kuo tiksliau įsivaizduoti, ką jausite, pasiekę trokštamą dalyką. Beje, reikia nustatyti ir per kiek laiko ketinate tai pasiekti. Kaip supratote, „kada nors“ nėra pats tiksliausias terminas.

3. Taip pat A.Robbinsas pasiūlė nustatyti savikontrolės procedūrą – kaip sužinosite, kada pasiekėte savo trokštamą tikslą? Ką tuo metu jausite?

4. Dar vienas svarbus momentas – tikslo įgyvendinimas turi priklausyti tik nuo jūsų pačių, o ne nuo aplinkinių ar aplinkybių. Tai yra, savo tikslus privalote įgyvendinti patys.

5. Jūsų pasirinktas tikslas neturėtų kenkti kitiems, o duoti tik naudą.

Žinoma, sudarinėjant savo svajonių sąrašą reikėjo laikytis ir daugiau dalykų, pavyzdžiui, nustatyti, kada kurie tikslai turėtų būti įgyvendinti (po metų, dviejų, penkerių), kurie keturi svarbiausi tikslai turėtų būti įgyvendinti per metus, kas padėtų jums pasiekti gyvenimo tikslo (draugai, asmeninės savybės, finansai, išsilavinimas ir pan.), kokie yra galimi kliuviniai ir taip toliau.

Visko neatpasakosiu. Kam bus aktualu, susirasite šią ar kurią kitą panašią knygą ir perskaitysite patys. Tik pasakysiu, kad daugmaž taip ir padariau, kaip rekomendavo autorius. Apmąsčiau savo tikslus, juos susirašiau, įvardijau stipriąsias ir silpnąsias savo vietas ir… visa tai pamiršau. Įkišau sulankstytą sąrašėlį į knygą, kurią padėjau ant lentynos ir greitai lioviausi apie tai galvoti.

Praėjo keleri metai. Kartą pasiėmiau knygą, kurioje snaudė mano susidarytas planelis. Atsiverčiau jį ir pradėjau skaityti. Negalėjau patikėti tuo, ką skaičiau – dauguma tikslų, kuriuos išsikėliau ir susirašiau labai tiksliai išsipildė, tarsi tai būtų buvusi mano pačios sudaryta ateities pranašystė sau. Be abejo, tikslai buvo realistiški, konkretūs ir aš nesėdėjau rankų sudėjusi, laukdama dangiškosios manos. Tiesiog sąžiningai dirbau ir pasiekiau tai, ką ketinau pasiekti.

Ar būčiau viso to pasiekusi be planelio, kurį spėjau ir pamiršti? Galbūt. O gal pasiekiau visko ir todėl, kad, nors sąmoningai apie išsikeltus tikslus negalvojau, pasąmonėje tas planelis liko ir tai skatino atkakliai dirbti ir judėti pirmyn.

Apskritai manau, kad susiplanuoti, ką norėtumėte nuveikti per artimiausius metus, dvejus ar penkerius yra tikslinga. Kai tiksliai žinai, ko nori, lengviau to pasiekti, o ir rezultatai labiau atitinka lūkesčius. Laivas gal ir atplauks į uostą be žemėlapio, bet ar tikrai atsidurs būtent tame, kuriame turėjo? Galbūt ir namą galima pastatyti be jokio planelio ar projekto, bet kiek užtruksite jį statydami ir kokia bus jo kokybė?

Beje, ko nors siekiant nemažiau svarbus yra pozityvus mąstymas ir savo atsakomybės už savo gyvenimą prisiėmimas. Lengviausia ko nors pasiekti, kai prisiimi visą atsakomybę už tai, ką darai, nekaltindamas prasto oro, nepalankaus Horoskopo ar negeranoriškų aplinkinių.

Tad pabandykite išsikelti savo metinius tikslus. Galbūt nustebsite ir apsidžiaugsite ne mažiau už mane, po kiek laiko sužinoję, kad juos įgyvendinote ir tai įkvėps naujiems siekiams bei naujoms pergalėms.

Share

One Komentaras

Ką manote apie šį įrašą ?