Giedrės blogas

Blogai, kuriuos tiesiog privalu skaityti

10

Pastaruoju metu Lietuvos bloguose jaučiasi šioks toks suaktyvėjimas (o gal man tik taip atrodo?). Vis dažniau tarp mano naršyklėje atsidarytų langų yra ne tik didžiųjų Lietuvos portalų, bet ir blogų įrašai. Neskaitau jų iškart, atsidedu laisvesnei nuo darbų akimirkai, kai, užsiplikiusi puodelį kvapnios kavos, galiu mėgautis ir gėrimo aromatu, ir įtraukiančiu tekstu.

Geri blogai yra tokie, kuriuos norisi skaityti neskubant ir mėgaujantis. picjumbo.com nuotr.

Geri blogai yra tokie, kuriuos norisi skaityti neskubant ir mėgaujantis. picjumbo.com nuotr.

Blogai yra nuostabus dalykas vien todėl, kad dažnai juos pildo žmonės, neturintys nieko bendra su žurnalistika ar kitokiu profesionalesniu rašymu. Nepaisant to, jie rašo įdomiai ir sklandžiai. Per blogus galima daugiau sužinoti įdomių faktų apie istoriją, mokslą, žvilgtelėti į medikų darbo užkulisius ar atrasti naujų pasaulio vietų, kurias būtų įdomu aplankyti.

Lietuvos blogosferos tėvas Rokiškis Rabinovičius paskelbė blogų savireklamos savaitę ir paragino blogerius ne tyliai sau mėgautis gerais kolegų rašiniais, bet ir parekomenduoti juos kitiems, kad šie neliktų nepastebėti. Ir išties – rekomendacija juk nieko nekainuoja, bet duoda labai daug visiems: tiek rekomenduotam, tiek tiems, kuriems tai buvo rekomenduota, ir net rekomendavusiam.

Daugelis blogų, tarp jų – minėtojo Rokiškio arba, pvz. Common Sense, jau yra taip plačiai visiems žinomi, kad jų rekomenduoti net nebereikia. Apskritai, Rokiškio rekomenduotų blogų sąrašas yra toks geras, kad, jeigu man pakištų jį ir sakytų, pasirašyk, jei su juo sutinki, taip ir padaryčiau (ir ne todėl, kad tarp blogų paminėtas ir manasis, kas yra be galo malonu)! Turbūt, tai reiškia, kad mūsų skoniai su ponu Rokiškiu sutampa, o galbūt tai tik dar kartą patvirtina, kad išvardintieji blogai išties verti jūsų dėmesio.

Taigi Rokiškio paminėtų blogų nekartosiu. Aš tą sąrašiuką papildysiu dar keletu nuostabių blogų, kuriuos visada mielai paskaitau, radusi laisvesnę minutę. Vienas jų – ironišku pavadinimu „Kūtvėlos kelionės ir klajonės“, kurį rašo Elė Pranaitytė, nepaklusniais plaukais, bet skvarbiu žvilgsniu ir gera plunksna. Elė – labai aistringa keliautoja, dargi ir gidė. Jos kelionių aprašymuose daug gero humoro, sveikos ironijos, neįtikėtinų nuotykių ir įdomių, pikantiškų detalių, dėl kurių nuo jos ilgokų tekstų sunku atsitraukti. Ir visai nesvarbu, buvote jūs aprašomoje šalyje, ar ne, skaityti tikrai nebus nuobodu.

Pamenate, minėjau, kad blogus rašo medikės? Viena jų – Justė Latauskienė, blogosferoje žinoma kaip Enorca. Aš ją visų pirma pastebėjau socialiniame tinklalapyje Google+, kur ji nuolat pateikia stulbinamų įdomybių iš medicinos pasaulio. Jeigu jums įdomios įvairios paslaptingos ligos, sutrikimai ir jų atsiradimo priežastys, susiraskite Justę socialiniuose tinkluose („Facebook“ ar „Google+“) ir būtinai ją sekite ir, žinoma, skaitykite jos blogą.

Negaliu paminėti ir Justės kolegės Emilijos Trumpaitės. Juodvi su Juste pasakodamos apie medicinos įdomybes tarsi viena kitą papildo ir tai, ko nepasako viena, būtinai pasako arba paaiškina kita. Ir nesiraukykite, kad medicina ir ligos neįdomu. Jos apie tai pasakoja taip pikantiškai ir įtraukiančiai, kad rizikuojate užsikrėsti noru sužinoti vis daugiau.

Dar vienas atradimas man buvo iš mano gimtosios Klaipėdos kilęs fizikas Sergejus Orlovas. Šį mokslininką taip pat aptikau socialiniuose tinkluose. Užkliuvo žvilgsnis „Facebooke“ už jo pasakojimų apie įvairias mokslo įdomybės. Vienas jo įrašas mane net įkvėpė mane padaryti interviu su mokslininku Artūru Petroniu apie epigenetiką.

Taigi ne taip seniai S.Orlovas mano didžiam džiaugsmui pradėjo rašyti tinklaraštį „Trismegistos“, kur visos tos įdomios istorijos iš mokslo pasaulio sudėtos į vieną vietą. Tad jeigu jus nuolat kamuoja klausimai: kas, kaip, kur ir kodėl, ir jeigu apskritai mėgstate įvairias įdomybes iš mokslo pasaulio, skaitykite Sergejaus įrašus. Tikrai nenusivilsite!

Rokiškis minėjo mano visada paskaitomą blogą „Istorijos įdomybės„, o aš negaliu nepaminėti ir kito nuostabaus tinklaraščio, neabejotinai užkabinsiančio besidominčius istorija – tai „Viduramžių Europa„, kurį pildo taip pat socialiniuose tinkluose aptiktas Pijus Krūminas. Jeigu jūs manote, kad istorijoje įdomūs tik Egipto faraonai ir dar koks nors Antrasis pasaulinis karas, o viduramžiai yra kažkas baisiai tamsaus, nuobodaus ir neverta dėmesio, paskaitę Pijaus blogą kaipmat pakeisite nuomonę ir norėsite sužinoti dar ir dar. Beje, Pijus buvo ir dar vieno nuostabaus blogo „Vigiles“ bendraautorius, kurį, tikiuosi tik laikinai, apleido. Nors blogas apleistas, jo informacija – nesenstanti. Tad jis taip pat patiks besidomintiems istorija ir įvairių mitų atsiradimu beigi paplitimu.

Kol kas tiek rinktinių ir gerų blogų. Jei prisiminsiu daugiau, sąrašą būtinai papildysiu. O ir jūs, mieli mano blogo skaitytojai, nesikuklinkite ir rašykite komentaruose, ką dar verta paskaitinėti. Juk kuo daugiau žmonių sužinos apie talentingus blogerius, tuo visiems bus geriau.

 

Share

10 Komentarai

  • Giedre

   O taip. A.Tapino blogą aš irgi mielai paskaitinėdavau. Yra ir daugybė kitų blogų, vertų dėmesio, kurių čia nepaminėjau, bet džiaugiuosi, kad juos paminėjo kiti. Taigi manau, kad skaitytojų jiems tai tikrai pridėjo. 🙂

   Atsakyti
  • Giedre

   Ačiū labai už paminėjimą ir gerus žodžius. 🙂 Smagu, kai blogeriai draugiški ir paskaitantys vieni kitus. 🙂

   Atsakyti
 1. sagiras

  Kaip blogeris nuo 2008 metu. (www.sagiras.lt jei kam idomu). Turiu tokia pastaba Noreciau prikibti prie „Lietuvos blogosferos tėvas Rokiškis Rabinovičius“ kadangi tai nera visai tiesa.
  Lietuviskos blogosferos tevas yra Džiugas Paršonis dar kitaip zinomas „vienastoks“ (nezinau.lt geriausiai zinomas jo blogas ). Manau net pats Rokiskis sutiktu.

  Atsakyti
 2. geriausi zaidimai online (best games online)

  Jau kurį laiką savo dukrai skaitau knygą „Trismegistros“, jai labai patinka tokio tipo literatūra, nes ji iškart išsikelia sau klausimus „kas?“ „kodėl?“ ir „kaip?“ Aš patarčiau šią knygą išbandyti visiems tėveliams, kurie turi smalsius vaikus. 🙂 🙂 🙂

  Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?