Giedrės blogas

Gramatikos naciams

6

Ar jums teko susidurti su grammar nazi? Jie jaučiasi labai laimingi, baksnodami į kiekvieną galbūt netyčia nepadėtą kablelį, brūkšnelį ar (o, Dieve!) praleistą bent vieną raidę ar netyčia vietomis sukeistas raides. O jeigu dar netyčia du kartus sakinyje pakartojai tą patį žodį, tai išvis fantastika.

Kam tai rūpi? Niekam, išskyrus gramatikos nacius. Radę tą galbūt vienintelę klaidelę jie piktdžiugiškai baksnoja į ją pirštu, būtinai apie tai parašo komentarą ar net keturis (nes vienas netyčia gali kur nors pasimesti tarp kitų, ar ne?) ir tada jau jaučiasi kur kas protingesni už autorių.

Autorius, žinoma, yra tūpas ir nieko neišmano apie rašybą, skyrybą ir linksnių derinimą.

Pagaliau visas tas piktdžiugiškas teksto mėsinėjimas baigiasi verdiktu „penktoko lygio rašinėlis“. Iš esmės tie penkto lygio rašinėliai sudaro apie 80 proc. visų viešai pasirodžiusių straipsnių, nesvarbu, kokia tema jie būtų parašyti.

Kritikuoti yra smagu, ypač kai pats nesukuri nieko kritikuotino.

Netyčia internete užtikau šį labai taiklų atkirtį gramatikos naciams. Siūlau pažiūrėti tiems, kurie turit laiko mėsinėti kitų parašytus tekstus ir ieškoti praleistų raidžių, ir tiems, kuriuos tie mėsinėtojai užknisa.

 

Share

6 Komentarai

 1. scania

  Na, kai einam pas daktarus – tikimės, kad jie dukart pasitikrins, prieš skirdami vaistus. Ir dešimt kartų prieš operuodami. Kai šaltkalvis tvarko stabdžius – tikimės, kad nė smulkmenos nepraleis. Gražą tikrinam iki cento.
  Tai ir skaitytojai tikisi. Kad patikrinsi 🙂

  Atsakyti
   • scania

    Nu aš už juos neatsakysiu, už daktarus. Bet savo darbą pertikrinu. Kartais triskart, dukart tikrinu dažniau. Netikrinu iš viso retai.
    Taigi ir blogo įrašus dukart, triskart, ir dar kartą papostinus. Ir naudoju rašybos tikrinimą.
    Ir Mantas Malcius tikrindavo su pabarimais.
    Klaida yra klaida, jei ji yra tekste – tai ji yra 😉

    Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?