Giedrės blogas

Išbandžiau magnio aliejų. Ar verta?

1

Purškiamas magnio aliejus – pasiteisinęs būdas įsisavinti trūkstamą magnį.

Tą nemalonų jausmą esame patyrę beveik visi. Naktį ar sportuojant, ypač darant tempimo pratimus, kurią nors kūno vietą, dažniausiai – blauzdą ar pėdą, staiga surakina aštrus skausmas. Jis trunka neilgai, bet yra ypač nemalonus. Taip, tai – mėšlungis.

Pirmąsyk su juo susidūriau paauglystėje ir nuo to jis karts nuo karto vis apie save primindavo, ypač vėl pradėjus daugiau sportuoti. Bet štai – jau beveik du mėnesius skausmingi raumenų spazmai manęs nebekamuoja, nors sportuoju ne mažiau.

Mėšlungis gali surakinti raumenis dėl įvairių priežasčių. Žinoma, dažniausiai tai nutinka, kuomet organizmui trūksta labai svarbaus mikroelemento – magnio, kuris, kaip rašoma interneto svetainėje „Medical News Today“, dalyvauja daugiau nei 300 enziminių organizmo reakcijų, įskaitant maisto medžiagų apykaitą, riebalų rūgščių ir baltymų sintezę bei nervinių impulsų perdavimą.

„Lietuvos gydytojo žurnale“ nurodoma, kad magnio trūkumą gali lemti stresas, nepriklausomai nuo to, ar jį sukelia fiziniai (pvz., fizinis krūvis, karštis, šaltis, trauma ar chirurginė intervencija, nudegimas), ar emociniai (pvz., skausmas, nerimas, džiaugsmas ar depresija) veiksniai. Taip pat magnio trūkumą gali lemti dusulys, pvz., sergant astma.

Apie tai, kuo mums svarbus magnis ir kas gali nutikti jam trūkstant, pakalbėsime vėliau.

O dabar norėčiau papasakoti apie tai, kaip gi man pavyko atstatyti jo kiekį organizme. Man padėjo purškiamasis magnio aliejus, gaminamas Jonavoje veikiančios lietuvių įmonės „Gera karma“.

Iš pradžių pasipurškus magnio aliejų ant odos pajutau dilgčiojimą.

Iš pradžių, kai gavau pasiūlymą išbandyti šį produktą, abejojau, ar aliejus bus labai veiksmingas. Man ir anksčiau yra tekę vartoti maisto papildus su magniu, bet mėšlungis vis tiek pasikartodavo, nemaloniu diegimu primindamas apie save. Visgi nusprendžiau pabandyti magnį įsisavinti per odą.

Kaip rašoma interneto svetainėje www.gerakarma.com, purškiamasis magnis yra „aukščiausios kokybės, itin greito įsisavinimo ir 100% natūralus magnio šaltinis! Originalus, super-tyras, beskonis, bekvapis, be alergenų, koncentruotas“.

Aliejus pasirodė išties esąs bekvapis (rašydama šias eilutes dar kartą pauosčiau, kad įsitikinčiau, jog tai – tiesa). Jeigu ne aliejaus konsistencija, galėtum pamanyti, kad į 100 ml talpos buteliuką supiltas paprasčiausias vanduo.

Pirmąkart išpakavusi aliejų iškart pasipurškiau jo ant rankos. Ir tuoj pat ėmė dilgčioti odą, tarsi būčiau apsivilkusi šiurkštų vilnonį rūbą. Šis ne itin malonus jausmas truko kelias minutes. Būčiau pagalvojusi, kad kažkas negerai, tačiau ant buteliuko radau įspėjimą apie galimą trumpalaikį dilgčiojantį poveikį, kuri gali atsirasti esant pažeistai, sausai odai ar magnio trūkumui organizme. Ką gi, nurašiau šį dilgčiojimą būtent magnio trūkumui.

Kelis sekančius sykius pasipurškus aliejaus tas dilgčiojimas dar pasijausdavo, bet vis mažiau, kol pagaliau visiškai praėjo. Ir dabar užpurškusi aliejaus nemalonių pojūčių nebejaučiu.

Nors rekomenduota suaugusiems purškiamą magnį naudoti rytą ir vakare, padarant po 5-10 įpurškimų, aš taip kruopščiai nurodymų nesilaikiau. Pasipurkšdavau aliejumi rankas tik rytais, nusipraususi po dušu, ir tai ne kasdien, nes tiesiog pamiršdavau. Kad nepamirščiau, įsigudrinau aliejų vonioje laikyti matomesnėje vietoje.

Po pirmų poros savaičių magnio aliejaus vartojimo mėšlungis dar kartais sutraukdavo tai blauzdą, tai pėdą, ypač sportuojant. Bet ilgainiui nemalonūs pojūčiai visiškai išnyko. Dar mėnesį padelsiau, kad įsitikinčiau, ar tikrai. Pasirodo, kad taip. Kol kas gyvenu be mėšlungio, net ir nereguliariai naudodama aliejų. Maža to, kai antroji pusė pasiskundė, kad po sporto sutraukė blauzdą, rekomendavau aliejumi pasipurkšti ir jam. O dabar siūlau išbandyti ir jums, jeigu vis vargina mėšlungis.

O dabar dar šiek tiek papasakosiu apie tai, kam gi mums reikalingas magnis.

Taigi, jis visų pirma magnis svarbus mūsų kaulų sveikatai, nes padeda kaulams įsisavinti kalcį. Be to, yra svarbus vitamino D, kuris taip pat reikšmingas kaulų sveikatai, aktyvavimui inkstuose. Interneto svetainėje „Medical News Today“ nurodoma, kad kiekvienas, vartojantis kalcio papildus, turėtų taip pat vartoti ir magnį, kad kalcis būtų tinkamai asimiliuotas.

Taip pat magnis yra svarbus angliavandenių ir gliukozės metabolizmui, taigi šis mikroelementas gali taip pat sumažinti riziką susirgti 2 tipo diabetu, ką parodė keli moksliniai tyrimai. Pasirodo, 100 mg magnio per dieną sumažina 2 tipo diabeto tikimybę maždaug 15 procentų.

Magnis būtinas ir mūsų raumenims, įskaitant širdį. Pakankamas magnio suvartojimas sumažina aterosklerozės ir aukšto kraujospūdžio riziką.

Keli nedideli tyrimai atskleidė ir tai, kad magnio terapija gali apsaugoti nuo galvos skausmų arba juos sumažinti.

Moterims magnio papildų vartojimas, ypač derinamas su vitaminu B6, gali padėti sumažinti priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomus, tokius, kaip išsipūtimas, kojų tinimas, svorio priaugimas, nemiga ar krūtų jautrumas.

Taip pat šis svarbus mikroelementas gali sumažinti nerimą.

O magnio trūkumas gali sukelti ne tik raumenų spazmus, bet ir kitus negalavimus. Dėl magnio nepakankamumo gali kamuoti nuolatinis nuovargis, silpnumas, pykinimas, apetito praradimas.

Magnio trūkumas gali sukelti net nerimą ir depresiją. Taip pat magnio stoka, kaip rašoma interneto svetainėje „Healthline“, didina riziką susirgti osteoporoze.

Dar vienas galimas simptomas – auštas kraujospūdis. Tiesa, kol kas tyrimai, parodę, kad magnio trūkumas lemia aukštą kraujospūdį, buvo atlikti tik su gyvūnais. Su žmonėmis išsamesnių tyrimų vis dar trūksta. Tik kai kurie stebėjimai, atlikti su žmonėmis, leidžia daryti išvadą, kad žemas magnio lygis organizme ir netinkama mityba gali padidinti kraujo spaudimą.

Kartais magnio trūkumas pastebimas tarp sergančiųjų astma.

Taip pat magnio trūkumas gali lemti širdies ritmo sutrikimus.

Beje, dalį magnio mes gauname su maistu. O geriausi magnio šaltiniai yra riešutai ir sėklos, lapinėse ir ankštinės daržovės, taip pat viso grūdo gaminiuose.

Na, o jei norite išbandyti purškiamą magnio aliejų, jį galite užsisakyti interneto svetainėje www.gerakarma.com.

One Komentaras

  1. Sportininkė

    Kadangi aš esu užkietėjusi sporto fanatikė, tai su magnio trūkumu susiduriu gana dažnai, ypač karštomis dienomis… Ačiū už straipsnį, manau išmėginsiu šį aliejų

    Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?