Giedrės blogas

Japoniška neblėstančios jaunystės paslaptis

0

Išsaugoti jaunystę gali padėti ir veido masažas. Pexels.com nuotr.

Jau kurį laiką gulėjau užsimerkusi ir stengiausi apie nieką negalvoti, tik klausytis muzikos ir jausti mano veidą liečiančių – glostančių, švelniai spaudančių, truputį žnaibančių ir trinančių – rankų judesius.

Viskas prasidėjo nuo kaklo ir pečių juostos masažo. Palengva rankos kilo aukštyn veido link. Iš pradžių  kiekviena skirtinga kryptimi sukosi aplink veidą, tarsi norėtų nupiešti In ir Jang simbolį, po to perėjo prie intensyvesnių judesių. Pirštai lakstė mano oda, lyg šoktų. Vienu metu net pradėjau stebėti, ar rankų judesiai atitinka muzikos ritmą.

Tai buvo visiško asipalaidavimo pusvalandis, savotiška meditacija, po kurios jaučiausi gerokai pailsėjusi, o mano veido oda atsigavusi, tarytum po gerų SPA procedūrų.

Tiesa, kai grožio studijoje „Angelos“ man pasiūlė išbandyti kobido – gilias tradicijas turintį japonišką veido masažą, kiek sutrikau. Nieko nenutuokiau apie veido masažus, o juo labiau nežinojau, kas tas kobido.

Pavadinimas „kobido“ skambėjo taip keistai, kad kurį laiką niekaip negalėjau šio keisto žodžio įsiminti. Bet jau iš pirmojo karto man ši procedūra taip patiko, kad užsirašiau ir dar vienai.

Iš masažą atlikusios grožio studijos „Angelos“ meistrės Kevinos sužinojau, kad kobido padeda odai išsaugoti jaunystę.

Masažuojant stimuliuojami veido raumenys, sumažinama jų įtampa. Kadangi masažo metu pradeda aktyviai gamintis už odos audinių atsinaujinimą atsakingi kolagenas ir elastanas, tai padeda veiksmingai kvoti su raukšlėmis ir net sumažinti jų kiekį. Atliekant kobido patempiama, išlyginama ir sustangrinama veido oda – nereikia nė botokso.

Taip pat masažas padeda pasišalinti negyvoms ląstelėms, dėl ko oda atrodo ne tik sveikesnė, bet ir imlesnė kitų procedūrų ar veido kremų poveikiui.

Per procedūrą pagerinama ir riebalinių liaukų veikla bei kraujo apytaka, suaktyvinama limfinė sistema, kas skatina toksinų ir bakterijų pasišalinimą.

Žinoma, yra ir daugiau teigiamų savybių. Pavyzdžiui, kobido teigiamai veikia ir fizinę bei emocinę savijautą. Teigiama, kad po masažo pradingsta galvos skausmai, jis padeda nusiraminti, kuo spėjau įsitikinti pati. Kadangi stimuliuojama nervinė sistema, dingsta nervingumas, dirglumas. Atsipalaiduoti padeda ir tai, kad masažo metu galima panirti į savotišką meditaciją, stengiantis apie nieką negalvoti.

Kevina rekomendavo kobido masažą vyresniems nei 35 metų žmonėms (tyčia nerašau moterims, nes juo gali pasilepinti ir vyrai), tačiau jis naudingas ir jaunesniems.

Asmenims iki 35 metų užtenka tokį masažą atlikti ne dažniau nei kartą per mėnesį, vyresniems siekiant geriausio poveikio, pirmąjį mėnesį reikėtų masažą atlikti kas savaitę, vėliau galima kas tris savaites.

Masažo metu oda neturėtų būti padengta kosmetikos priemonėmis, taip pat neturėtų būti neseniai atlikta veido šveitimo ar kitos procedūros.

Kobido nerekomenduojamas ir sergantiems ta tikromis ligomis, pvz., odos (dermatitu, egzema, psoriaze), širdies, inkstų ar kepenų, onkologiniais susirgimams, taip pat besilaukiančioms moterims pirmojo trimestro metu. Žodžiu, jeigu kuo nors sergate, prieš einant pas masažuotoją būtų pravartu pasitarti su gydytoju.

Bet ką gi reiškia „kobido“?

Pasirodo, tai yra prekės ženklo pavadinimas, panašiai kaip „Shiseido“ ar „Toyota“, o ne bendrinis termino „japoniškas veido masažas“ įvardijimas. Pažodžiui šis žodis verčiasi kaip „Aromato grožio namai“.

Japonijoje yra ir daugiau veido masažo rūšių, bet kobido laikoma seniausia ir techniškai sudėtingiausia.

Kobido XV amžiuje sukūrė du labiausiai patyrę anma veido masažo technikos meistrai. Pagrindiniai senovės Kinijoje sukurto anma masažo principai yra spaudimas, minkymas ir glostymas. Žodis „anma“ pažodžiui ir verčiasi kaip „spausk ir trink“.

Taigi 1472 metais du geriausi anma meistrai kurį laiką varžėsi tarpusavyje ir šios konkurencinės kovos metu išryškėjo kiekvieno jų stipriausios pusės.

Pagaliau abu konkurentai nusprendė apvienyti jėgas ir prie Tokaido kelio (tarp dabartinio Tokijo ir Osakos) įkūrė „Kobido“ masažo namus, kurie tapo nepaprastai populiarūs.

Šeštajame XX amžiaus dešimtmetyje, kai po Antrojo pasaulinio karo Japonijos ekonomika atsigavo, „Kobido“ masažo namai buvo perkelti į Tokiją, kur tapo labai populiarūs tarp įžymių ir turtingų japonų.

Paskutiniame XX amžiaus dešimtmetyje ši masažo technika išpopuliarėjo ir JAV, kur jos pradėjo mokyti čia emigravęs kobido masažo meistras Shoho Mohizuki, o vėliau pradėtas daryti ir kitose šalyse, taip pat ir Lietuvoje.

Tai va, jeigu norite kuo ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą be jokių plastinių operacijų ar injekcijų, o kartu pasilepinti ar atsipalaiduoti, galbūt kobido yra kaip tik tai, ko jums reikia.

Share

Ką manote apie šį įrašą ?