Giedrės blogas

Kaip paatostogauti, neimant atostotogų? Taip, tai įmanoma

6

„Idzumi SPA“ aplinka.

Atostogos yra tai, apie ką užsisvajojame kiekvienas, vos užgriūva darbai. O ši vasara ir rugsėjis man buvo kaip niekad darbingi. Darbas vijo darbą, tekstas – tekstą. Vos spėjus parašyti vieną tuoj pat tekdavo imtis kito.

Nesiskundžiu. Tiek įspūdžių, patirties ir žinių, kiek sukaupiau per pastaruosius kelis mėnesius, vargu ar kitu atveju būčiau įgijusi net per kelerius metus. Bet kartais taip norisi tą tempą sulėtinti ir skirti šiek tiek laiko sau. Tas jausmas, kai organizmas ir smegenys šaukte šaukiasi atostogų, turbūt pažįstamas kiekvienam.

Deja, ne visada pavyksta pasiimti savaitę-kitą atostogų. Laimė, kokybiškai pailsėti galima ir vos per dieną-dvi ar vos kelias valandas. Tuo turėjau progos įsitikinti nekart.

Pavyzdžiui, kelissyk per Kalėdas gavome dovanų kuponus dviem į įvairius vandens parkus.

Ypač smagus buvo pastarasis apsilankymas Druskininkų vandens parke. Pusdienis, praleistas kalėdiškai išpuoštame Dzūkijos kurorte (ten buvo įrengtas visas eglučių parkas!), kaitinantis skirtingose pirtyse, plaukiojant baseinuose ir mėgaujantis kitais vandens malonumais, buvo toks nuostabus, kad užsimiršo visi darbai ir rūpesčiai. Grįžę namo jautėmės lyg po gerų ilgų atostogų, praleistų kažkur toli toli.

„Idzumi SPA“ aplinka.

Šią vasarą man vėl padovanojo dovanų kuponą. Šįkart tai buvo „Laisvalaikio dovanų“ kuponas į „Idzumi SPA“, kur manęs laukė SPA ritualas „Kūno atgaiva“.

Tai turėjo būti SPA ritualas, kurio metu galima pasimėgauti kūno šveitimu. Dar laukė atpalaiduojantis viso kūno masažas ir ramus poilsis su kvapnia arbata.

Įdomu tai, kad niekuomet nebuvau masažų gerbėja. Niekada į juos neidavau ir, tiesą sakant, nemaniau, kad man to malonumo reikia. Netgi atvirkščiai – masažai man siejosi su ne itin maloniu minkymu, maigymu, kurio aš taip nemėgstu, nes jautriai reaguoju į bet kokį stipresnį prisilietimą.

Tad vargu, ar būčiau pati sugalvojusi užsirašyti į masažą. Bet dovanų kuponas tapo savotišku paskatinimu tai išbandyti.

Prieš tai, aišku, pasidomėjau, kas yra tas „Idzumi SPA“. Atsiliepimai apie šį SPA centrą Vilniuje ir jo meistrus buvo vieni iš palankiausių. O tai, kad jame atliekami, kaip skelbiama, japoniški grožiui ir gerai savijautai užtikrinti skirti ritualai, sužadino norą čia apsilankyti, nes jaučiu ypatingą trauką tam, kas susiję su Tekančios Saulės šalimi.

„Idzumi SPA“ aplinka.

„Idzumi SPA“ radau nesunkiai. Tiesa, tikėjausi, kad tai bus vos vieno-dviejų kabinetų salonėlis. O paaiškėjo, kad tai – dalį pirmo gyvenamojo namo aukšto užimantis SPA ir grožio centras, kuriame be masažo meistrų ir nemaža komanda kitų specialistų (kirpėjų, manikiūrininkių,kosmetologių ir pan.).

Mane pasitikusi pati masažo meistrė nuvedė į atskirą masažo kambarėlį, kuriame langą dengė rytietiška širma, tad tvyrojo prietema. Apšvietimas buvo neryškus, kur ne kur degė žvakės, aidėjo rami rytietiška muzika.

Prieš prasidedant grožio procedūrai meistrė pasiteiravo, ar neturiu kokių nusiskundimų ir negalavimų. Pasakiau, kad ne. Nutylėjau, kad nenorėčiau būti labai intensyviai minkoma.

SPA ritualas prasidėjo nuo kūno šveitimo. Meistrė dirbo švelniai ir tiksliai, nepamiršdama kvapniu šveitikliu įtrinti kiekvieno odos lopinėlio.

Nusiprausus po dušu laukė masažas. Prisilietimai nebuvo nemalonūs.

„Idzumi SPA“ aplinka.

Stipriau masažo poveikį pajutau kai meistrė ėmėsi masažuoti pečių sritį (po masažo net kelias dienas dar jutau, kaip išjudinti pečių raumenys. Meistrė sakė, kad juose buvo susikaupusi didžiausia įtampa), bet nesipriešinau. Aš tiesiog užsimerkiau, atsidaviau masažistės rankoms, klausiausi raminančios rytietiškos muzikos ir uodžiau kvapnių į kūną trinamo aliejaus kvapą.

Tą valandą (o gal ir ilgiau) leidau sau apie nieką negalvoti, pamiršti visus dar neparašytus tekstus ir dar nepaimtus interviu, tiesiog būti čia ir dabar, mėgautis šia akimirka.

Gardi arbata po masažo buvo puiki ritualo pabaiga. Išėjusi iš salono jaučiausi pailsėjusi, pažvalėjusi (nebesinorėjo nė kavos) ir pasiruošusi vėl pasinerti į darbus.

Jei ne tas „Laisvalaikio dovanų“ kuponas, vargu ar būčiau pati užsirašiusi į masažą, nes, kaip sakiau, iki šiol nejutau nė menkiausio poreikio jį išbandyti. Bet kartais gyvenimas (ar artimieji arba draugai) suteikia galimybę pajausti tai, ko neplanavai ir atrasti kažką naujo, nepatirto, bet visai malonaus.

6 Komentarai

 1. Austėja

  Pritariu geras masažas buvo ir man tikra atgaiva ir poilsis, nors truko apie valandą bet maniau, kad praėjo kokios trys. Trumpam pabėgimui iš realybės tikrai susirasti kokį spa Vilniuje ir gerai atsipalaiduoti.

  Atsakyti
 2. Lėja

  Ha, visuomet kai imu atostogų pirmąją atostogų dieną lekiu masažą pasidaryt, atgaivina ir kažkaip atpalaiduoja. Kažkaip persikrauni. 🙂

  Atsakyti
 3. autokedutes

  Man spa malonumu pakanka vienos dienos po jos jauciuosi kaip naujas zmogus. Tikrai rekomenduoju ir as, labiau atsipalaiduoti neimanoma.

  Atsakyti
 4. Daiva

  Geras masažas visada padeda atsigauti ypač savaitgalį, sakyčiau netgi prilygsta keių valandų miegui 😉 man tai labai patiko „East Island“ Vilniuje, nes ir greitai priėma ir puikiai atsipalaiduoji. bet kita kart reikės ir Idzupmi SPA išbandyti ir palyginti.

  Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?