Giedrės blogas

Kavinių apžvalga. Taikinyje – Pilies gatvės „Crustum“

0

Kepyklėlė „Crustum“, įsikūrusi Pilies g. 4

Ar pastebėjote kiek daug per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje atsirado įvairiausių kavinių ((vadinamų Coffee Shopų), kepyklėlių ir pyraginių? Pavyzdžiui, Vilniaus centre (ir ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos) jų galima rasti kas kelis metrus. Ir net, jei vienos užsidaro, jų vietoje tuoj pat atsiveria kitos.

O ir klientų kavinėse nestinga – retą pamatysi tuščią. Nenuostabu. Juk mes, lietuviai, mėgstame kavą. Gal ne taip, kaip pavyzdžiui, skandinavai, kurių šalys vis patenka į daugiausiai kavos išgeriančių šalių dešimtukus*, bet neabejojama, kad esame linkę labiau gerti kavą, nei arbatą. Tai matyti ir iš kone prieš ketverius metus „Euromonitor International“ paskelbto žemėlapio, kuriame Lietuva yra tarsi mažytė atskira salelė, apsupta arbatą labiau geriančių kaimynių (tarp jų – ir Latvijos). Tą patį paskaitoje apie arbatą neseniai patvirtino ir „Skonio ir kvapo akademijos“ lektorė Dovilė Grigalavičienė (apie ją ir jos paskaitas papasakosiu  kada nors vėliau).

Aš irgi esu iš tų, kurie išgeria daugiau kavos nei arbatos (nors ilgą laiką buvo atvirkščiai. Kavą pradėjau gerti tik besimokydama universitete, iki tol gerdavau vien tik arbatą) ir man patinka kartais su gera kompanija užsukti į kavinukes, ten neskubant pasimėgauti puodeliu kvapnios gardžios kavos bei įdomiu pokalbiu.

Kartą taip begeriant kavą man toptelėjo – o kodėl gi nepadarius kavinių apžvalgų? Šių apžvalgų tikslas nėra kavines reitinguoti. Man tiesiog norisi pasidalinti įspūdžiu apie kavą, užkandžius prie jos, aplinką, personalą ir jo elgesį, švarą (taip pat ir kavinės tualete) ir panašiai.

Užkandžių prie kavos pasirinkimas išties nemažas.

Užkandžių prie kavos pasirinkimas išties nemažas.

Savo apžvalgų ciklą nusprendžiau pradėti nuo „Crustum“. Tai yra labiau kepyklėlė, nei kavinė, bet, kaip pastebėjau, nemažai žmonių čia užsuka būtent atsigerti kavos (na ir suvalgyti tai, kas siūloma prie jos).

„Crustum“ veikia jau seniai ir per tą laiką spėjo išsiplėsti į gana nemažą tinklą.

Iš esmės „Crustum“ kepyklėlės viena į kitą panašios. Mes buvome pamėgę veikiančią prekybos centre „Ozas“ (ten dažnai galima įsigyti fantastiško skonio skruzdėlyno), bet pastaruoju metu vis dažniau užsukame į naujausią šio tinklo kepyklėlę, atsidariusią Pilies g. 4. Tad šįkart papasakosiu apie ją.

Kad interjeras nebūtų per saldus, palikta netinkuotų sienų.

Kad interjeras nebūtų per saldus, palikta netinkuotų sienų.

Kepyklėlės interjeras toks gana mergaitiškas, o, kad nebūtų per saldu, palikta ir netinkuotų betono sienų, virš baro pakabinti pramoninio stiliaus šviestuvai. Išties „Crustum“ nėra vieta, kur renkasi vien moterys. Čia ne kartą yra tekę matyti vyrų ir ne tik lydimų damų.

Kadangi tai yra kepyklėlė, užkandžių prie kavos pasirinkimas visada būna gausus (gerokai gausesnis, nei kitose kavinėse). Čia būna ypač gardus šimtalapis (nebent negalite pakęsti aguonų). Skanios ir įvairios spurgos, pavyzdžiui, austriška, neblogi kruasanai. O jei norite ko nors nesaldaus, galite rinktis kibinus.

Žinoma, norėtųsi ir sveikesnių užkandžių (tikiuosi, kad jų netruks atsirasti), nes kol kas nerimaujantiems dėl figūros grožio pasirinkimų nelabai yra iš ko rinktis.

Kavos kainos – nei didžiausios, nei mažiausios Vilniuje. Puodelis espreso, juoda kava ar americano kainuoja 1,5 euro, kava su pienu arba kapučinas – 1,8 euro. Dar galima nusipirkti kakavos, karšto šokolado, įvairios arbatos, tarp jų – ir žolelių, spanguolių arba svarainių (pastarosios teko ragauti Vokiečių gatvės kepyklėlėje – patiko).

Ant kiekvieno staliuko padėta stalo vandens.

Ant kiekvieno staliuko padėta stalo vandens.

Merginos, dirbančios Pilies g. „Crustum“ kepyklėlėje, visada nuoširdžiai stengiasi aptarnauti, neapsimetinėja, kad nepastebi klientų ar neturi laiko. Kaip ruošia kavą, nemačiau, nes daro ją nulindusios į savo kampą, bet ji paprastai būna gardi

Ant kiekvieno stalo kepyklėlės stalo galima rasti nemokamo stalo vandens ir stiklinių, o pastaruoju metu kepyklėlės svečiai skatinami pasivaišinti ir obuoliais.

Kepyklėlėje „Criustum“ pagalvota ir apie mažiausius lankytojus – jiems pastatytas staliukas su spalvinimo knygelėmis.

Tualete net uždegtos žvakelės.

Švara beveik nepriekaištinga Tik kartą vienoje „Crustum“ kavinėje (ne aptariamame filiale) buvo paduotas ne visai gerai išplautas šaukštelis (tikiuosi, kad tai – tik nemalonus atsitiktinumas ir apskritai indai plaunami kruopščiai).

„Crustum“ tualetas vertas atskiro paminėjimo. Jame ne tik netrūksta unitazo dangčio ar spynos (kaip būna kai kuriose kavinėse), bet ir nuolat dega žvakelė, padėta knygų krūvelė (įdomu, jas kas nors skaito?), net patiestas kilimėlis spalviškai derantis prie sienų ir grindų. Garbės žodis, ne visų žmonių namuose tualetai įrengti ir sutvarkyti taip, kaip čia.

Kepyklėlėje tikrai galima rasti užkandžių prie kavos.

Klientų kepyklėlėje paprastai netrūksta, o jų amžius – labai įvairus. O darbo laikas toks, kad galima užsukti čia ir papusryčiauti (pirmadieniais-penktadieniais kepyklėlė dirba nuo 07:30 iki 22:00 val, šeštadieniais nuo 08:00 iki 22: 00 val, sekmadieniais – nuo 09:00 iki 21:00 val.)

Kaip supratote, man į „Crustum“ visada malonu sugrįžti. Čia jauku, švaru ir tikrai yra ką išsirinkti. Tad linkiu ir toliau nenuvilti.

———-

* Įvairių šaltinių pateikti dešimtukai kiek skiriasi, pavyzdžiui, vienuose teigiama, kad daugiausiai kavos išgeria Olandijos gyventojai, kitur, kad didžiausi kavos gėrėjai yra suomiai, tad šįkart nė į vieną neįkelsiu nuorodos.

Share

Ką manote apie šį įrašą ?