Giedrės blogas

Kavutė pas merą, arba, ką dar sugalvojo R.Šimašius

Nors Vilniuje gyvenu jau septintus metus (neskaitant metų, kada čia studijavau), tačiau oficialiai vilniete tapau tik šiemet. Vis neprisiruošdavau persiregistruoti, atrodė, kad tai – labai sudėtingas procesas, reikalaujantis išsiregistravimo ir įsiregistravimo, dėl kurio reikia trenktis į savivaldybę ir pildyti krūvas visokiausių dokumentų.

Štai jums įrodymas, kad blogeriai tikrai buvo pas merą. Nuotrauką pasiskolinau iš blogo http://adis.lt autoriaus Adomo Rutkausko.

Štai jums įrodymas, kad blogeriai tikrai buvo pas merą. Nuotrauką pasiskolinau iš blogo www.adis.lt autoriaus Adomo Rutkausko.

Realybėje paaiškėjo, kad ta registracija pakankamai paprasta. Viską galima padaryti internetu, prisijungus per e. valdžios paslaugų puslapio, tiesa jis suveikia ne visada iškart, bet čia jau kitas klausimas.

Taigi, kadangi jau ir teisiškai esu vilnietė, Vilniaus reikalai man dabar dar labiau rūpi. Juk aš esu viena iš tų, kurie kasdien vaikšto ar važinėja Vilniaus gatvėmis, kurie gyvena viename iš šio miesto namų, kurie čia naudojasi įvairiomis paslaugomis.

Todėl kai Rokiškis Rabinovičius pranešė, kad Vilniaus meras Remigijus Šimašius, beje, jei kas nežinojote, taip pat rašantis blogą, pakvietė blogerius pas save į svečius, tai yra, į savo kabinetą XIX savivaldybės aukšte, ilgai nedvejojau, eiti, ar ne. Juk, kaip teisingai pastebėjo Elė Pranaitytė, mums rūpi miestas, kuriame gyvename. Tad jei jau norime ką nors pasiūlyti, ar ko nors paklausti jo vadovo, tai štai – puiki proga. Antra, man išties buvo smalsu, kaip gyvai atrodo mero ofisas ir jei jau gavau progą jį pamatyti, kodėl gi nepasinaudojus?

Trečia, tikėjausi išgirsti ką nors intriguojančio, naujo ir įdomaus.

Be to, pagalvojau, kad gal vietoje pavyks rasti ir nutekinti kokios nors kompromituojančios informacijos (sklinda gandai, kad tai padaryti ne taip ir sunku). Apie WikiLeaks istoriją buvo užsiminta, bet, mano nuomone, nėra ten ką daug aptarinėti. Juk Visatos valdovas viską jau išaiškino, kaip ten buvo iš tiesų ir apie tai net straipsnį parašė. Žinoma, mes, blogeriai, afterpartyje dar kartą tai aptarėme, suabejodami oficialiomis versijomis, apie ką jau rašė Enorca.

 

Ir kaip jis susikaupia?

Argi nesakiau, kad vaizdai pro mero kabineto langus yra nuostabūs?

Argi nesakiau, kad vaizdai pro mero kabineto langus yra nuostabūs?

Taigi, kaip atrodo mero kabinetas? Iš tiesų įspūdingai. Ne, interjeras nieko ten labai ypatingo – esu panašių mačiusi ne kartą.

Mero kabinete man labiausiai patiko vaizdas pro langus. Juk dvidešimties aukštų Vilniaus savivaldybė yra vienas aukščiausių pastatų Lietuvoje. Jo aukštis – 77 metrai, o mero kabinetas yra XIX aukšte ir dar su langais į abi puses. Tai galite įsivaizduoti, kokius kvapą gniaužiančius vaizdus kasdien regi meras. Net neįsivaizduoju, kaip jie netrukdo susikaupti dirbti? Aš turbūt spoksočiau ir spoksočiau pro tuos langus.

Pats R.Šimašius mane nustebino ūgiu. Šiaip esu pripratusi, kad daug žmonių, ypač Lietuvoje, už mane yra aukštesni ir numaniau, kad meras nebus žemesnis. Bet jis buvo tikrai aukštesnis, nei maniau. Tiesa, koks jo ūgis, taip ir užmiršau paklausti.

 

Pro balvonus geriau nevaikščioti

O čia vaizdas į kitą pusę iš 20-to aukščio (ačiū Skirmantui Tumeliui už ekskursiją!), beje, toks pat matyti ir pro aukštu žemiau sėdinčio mero langą.

O čia vaizdas į kitą pusę iš 20-to aukščio (ačiū Skirmantui Tumeliui už ekskursiją!), beje, toks pat matyti ir pro aukštu žemiau sėdinčio mero langą.

O dabar apie tai, ką prie kavos ir pyrago aptarėme, pasiūlėme ir sužinojome.

Meras mus dar kartą patikino – balvonai nuo Žaliojo tilto greitai bus nukelti, kaip jūs turbūt jau žinote iš žiniasklaidos. Tačiau tai nebus daroma su fanfaromis ir fejerverkais, apie datą niekas vilniečių taip pat iš anksto neinformuos (gal čia bijant, kad kas nors neprisirakintų prie tų skulptūrų?). Net eismo tiltu nesustabdys. Bet kadangi skulptūros bus demontuojamos gana ilgai, dauguma vilniečių greičiausiai turės progą visą šį procesą pamatyti gyvai, ne tik internete ar per televiziją ir net pasidaryti selfius iš įvykio vietos.

Anot R.Šimašiaus, po ekspertų išvadų paaiškėjo, kad skulptūros yra blogesnės būklės, nei atrodė, tad per audrą pro jas esą ne ką saugiau eiti, nei pro išpuvusį medį (nesaugių medžių ir apskritai miesto želdinių problemą taip pat aptarėme).

Koks bus skulptūrų likimas po nukėlimo, kol kas nežinia. Bet Rokiškis Rabinovičius prisiminė istoriją, kaip iš Muravjovo Koriko paminklo liekanų buvo išlieti tualetai ir pasiūlė – kodėl gi nepadarius to su balvonais.

 

Žadėjo sutvarkyti paupį

Ne, alkoholio negėrėme. Čia - vanduo, bet butelis - toks pat, kaip mano tėvų namuose esančios taurės, tai nusifotkinau.

Ne, alkoholio negėrėme. Čia – vanduo, bet butelis – toks pat, kaip mano tėvų namuose esančios taurės, tai nusifotkinau.

Man buvo aktualu išgirsti pažadą, kad paupys tikrai bus sutvarkytas (labai tikiuosi, kad tas pažadas neliks pažadu ir bus įvykdytas kiek įmanoma greičiau, nes kiek gi galima tokiame gražiame mieste turėti tokias baisias krantines?). Buvo svarstoma, ar nepadaryti ten pasivažinėjimo riedučiais vietos. Tiesa, suabejota, ar riedutininkai įsismaginę neįčiuožtų į Nerį. Aš manau, kad viskas yra įsprendžiama įspėjamaisiais ženklais arba atitvarais. Galų gale grėsmių gali būti visur ir visokių, negi dėl to nereikėtų nieko daryti?

O šiaip aš norėčiau, kad paupyje būtų ne tik promenada, bet ir atsirastų daugiau vietų pasėdėti, galbūt išgerti kavos ar arbatos, įsigyti ledų ar sumuštinį. Žodžiu, aš paupį įsivaizduoju gyvesnį, nei yra dabar.

Žvaigždžių alėjos meras žadėjo Vokiečių gatvėje nedaryti – jeigu projektą įgyvendins, paieškos vietos kitur. Čia Geležinė Lapė gudriai šyptelėjo ir pasiūlė išganingą mintį: daryti Žvaigždžių alėją prie Planetariumo – tai ir erdvę aplink pagyvintų, ir abu objektai vienas kitam visomis prasmėmis tiktų.

 

Nori uždrausti draudžiamus ženklus

Blogeriai pas merą susirinko ne tik pyrago pavalgyti (nuotraukoje nesimato, nes suvalgytas), bet ir pasiūlyti, kaip padaryti Vilnių dar geresniu.

Blogeriai pas merą susirinko ne tik pyrago pavalgyti (nuotraukoje nesimato, nes suvalgytas), bet ir pasiūlyti, kaip padaryti Vilnių dar geresniu.

R.Šimašius papasakojo ir apie savo viziją panaikinti mieste ką nors draudžiančius ženklus, pakeičiant juos nukreipiamais, pvz., užuot dėjus ženklą „Rūkyti draudžiama“ uždėti nuorodą „Vieta rūkymui ten“. Taip pat jis norėtų, kad autobusų, vežančių į oro uostus, kryptis būtų nurodyta ne tik užsieniečiams visiškai nesuprantamais užrašais „į oro uostą“, bet oro uosto piktograma.

Patyrusi keliautoja ir gidė Elė siūlė netgi dar daugiau – kai kurias svarbiausias autobusų ar troleibusų stoteles pranešinėti ir anglų kalba, kas, anot mero, su dabartine e bilieto sistema būtų sunkiai suderinama.

Beje, dėl ženklų. Blogeriai siūlė Vilniuje pastatyti jų kuo įdomesnių, kurie patrauktų turistų dėmesį, pavyzdžiui, draudžiančių selfinti (juk tuomet visi slapčia vis tiek bandytų tai daryti), į ką, tikiuosi, bus atsižvelgta, nors tai ir prieštarautų draudžiamų ženklų uždraudimo idėjai.

 

Norim pramogų!

Dar svarstyta, kur galėtų atsirasti apžvalgos ratas (įdomu, kodėl apžvalgos ratai vadinami ir velnio akimis? Gal kas žinote?). R.Šimašiaus nuomone, tam labiausiai tiktų vieta prie Geležinkelio stoties, tuo tarpu Nerius iš Common Sense mano, kad jam labiau tiktų kita aukšta Vilniaus vieta prie „Akropolio“. Aš net neįsivaizduoju, kur apžvalgos ratas turėtų suktis, bet jeigu toks objektas Vilniuje atsiras, mielai pasisupsiu.

Beje, apie pramogas. Sutarėme, kad jų Vilniuje lyg ir mažoka. Ir čia Skirmantas Tumelis pasiūlė superinę pramogą – Gedimino prospekte padaryti didžiulę pripučiamą vandens čiuožyklą, kas jau buvo padaryta ne viename mieste. Juk būtų visai smagu.

Blogeriai merą paskatino papopuliarinti ir piknikavimą miesto parkuose – juk nebūtina dėl galimybės papietauti gamtoje važiuoti už miesto. Tarp kitko, Užupio respublika jau nebe pirmus metus antrąją Velykų dieną švenčia Baltųjų staltiesių dieną, per kurią išsineša savo likusias šventines vaišes ir dalinasi jomis kartu su švenčiančiais kaimynais bei svečiais. Kodėl tokių piknikų nepadarius dažniau?

 

Kitos temos ir Ieva

Prie kavos ir pyrago palietėme daug temų: būtinybę puoselėti ne tik miesto centrą, bet ir periferines miesto zonas, galimybę pervadinti kai kurias gatves ar net mokyklas, aptarėme ir įvairias eismo problemas (pvz., ar dviračių ir pėsčiųjų takai pritaikyti dviratininkams ir pėstiesiems, ar verta į Vilnių grąžinti mikriukus), vieną į kitą kaip du vandens lašai panašias miesto šventes, net pakalbėjome apie istoriškai susiformavusią unikalią sostinės gatvių raizgalynę ir situaciją, kai viena bažnyčia stovi tiesiai priešais kitą ir dar daug kitų dalykų.

Ai, dar susipažinome su Ieva Krivickaite iš Plungės. Tai – ypatinga mergaitė, verta atskiro įrašo mano bloge ir jau labai greitai iš manęs sužinosite, kodėl.

Žodžiu, jeigu norite su Vilniaus meru ar kitais įdomiais žmonėmis pakalbėti akis į akį prie puodelio kavos ir šiaip pamatyti bei patirti daug įdomių dalykų, pradėkite rašyti blogą, nes priklausyti blogerių bendruomenei yra jėga.

 

Update:

Apie kavutę pas merą ir/arba apie Ievos akciją (kurią aprašiau naujame įraše) galite paskaityti ir pas kitus blogerius. Kad būtų patogiau, sukeliu nuorodas (sąrašas pildomas):

http://rokiskis.popo.lt/2015/07/19/balvonus-vers-ir-negrazins-zvaigzdziu-nebus-bet-yra-vienas-darbas-kurio-reikia

http://enorca.blogspot.com/2015/07/simasius-gi-irgi-blogeris.html

http://www.commonsense.lt/2015/07/19/nauja-blogeriu-akcija-arba-kaip-blogeriai-pas-vilniaus-mera-lankesi

http://www.commonsense.lt/2015/07/24/tikslai-terminai-ir-stilingos-pasekmes/

http://kootvela.blogspot.com/2015/07/blogeriai-sveciuose-pas-vilniaus-mera.html

http://mantas.malcius.lt/remigijus-simasius-pasikviete-i-svecius

http://kaimolenciugas.lt/remigijus-simasius-ir-parama-veziu-sergantiems-vaikams

https://baikos.wordpress.com/2015/07/19/jokiu-baiku-labai-rimtai

http://www.ksi.lt/blogas/kita/nusiskusiu-plaukus-del-serganciu-vaiku

http://adis.lt/2015/07/20/pas-virsiausiaji-miesto-blogeri/

http://www.tenkurnamai.lt/ieva-nusiskus-plaukus-del-serganciu-vaiku-o-ka-gali-tu/

http://i-sedova.blogspot.com/2015/07/labdaros-aukcionas.html

http://daugiauneivirtuve.lt/2015/07/23/kaip-sutaupyti-40eur-ir-ka-paskui-su-jais-daryti/

 

 

14 Komentarai

 1. Margos paraštės

  Labai geros idėjos, visoms čia išsakytoms pritariu ir džiaugiuosi. Liko jų įgyvendinimas, kuris, tikiu, bus realizuotas su laiku ir su kaupu. Pati esu Vilniaus vaikas, tik dabar tyčia iškeliavau į Trakus gyventi. Bet Vilniaus bėdos ir jų sprendimai visada bus aktualūs ir labai rūpimi.
  Tačiau labiausiai džiugina reali, apčiuopiama ir tikrai galinga tinklaraštininkų įtaka įvairiausių sprendimų priėmimui. Blogeriai nėra negirdimi ir tai yra labai labai gerai.

  Atsakyti
  • Giedre

   Vilnius man ir šiaip labai patinka – puikiai čia jaučiuosi ir džiaugiuosi čia gyvendama. Žinoma, tai nėra tobulas miestas (o kuris miestas yra tobulas?). Bet įgyvendinus geras idėjas jis taps žymiai patrauklesniu. Tad lieka laukti, kad bent kai kurios idėjos būtų įgyvendintos.

   Atsakyti
  • Giedre

   Nuorodas į temą savo komentaruose palieku. 🙂 Ačiū už pasidalijimą šiuo straipsniu. Beje, balvonai jau griaunami, ačiū už tai miesto valdžiai. Reikia spėti tai įamžinti. 🙂

   Atsakyti
 2. Kristina

  Puikus straipsnelis! Įdomus ir informatyvus. Nuo šiol dažniau užsuksiu į šį blog’ą. Ačiū! 🙂

  Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?