Giedrės blogas

Kelionė per Kauną – su staigmenomis

4

Kaunas – miestas be nuorodų, kuriame kelius gali padėti rasti arba navigacija, arba žemėlapiai, arba vietinai, arba nuojauta. Toks jausmas apėmė praėjusią savaitę, važiuojant pro laikinąją sostinę.

 

Be įspėjimų apie grūstis

Akivaizdu, kad Kauno valdžia nelabai moka reaguoti į ekstremalesnes situacijas. 15 min. nuotr.Kauno nelabai pažįstu. Jame tenka lankytis retai. Dažniausiai šį miestą stebiu pro savo automobilio langą, kai važiuoju iš Vilniaus į gimtąją Klaipėdą ir atgal.

Kai praėjusią savaitę po švenčių grįžinėjome į Vilnių maniau, kad ir vėl pravažiuosime pro Kauną, jį palikdami šone. Tačiau mūsų laukė staigmena. Prie tilto per Nerį susidarė didelė automobilių grūstis. Tik prastovėję apie 20 minučių joje supratome, kad tiltas remontuojamas ir teks rinktis aplinkkelį.

Keisčiausia, kad jokių įspėjamųjų ženklų apie tilto remontą nebuvo nei įvažiuojant į Kauną, nei pačiame mieste.

Juk buvo galima prieš remontą pasirūpinti švieslentėmis, arba bent jau kelio ženklais, įspėjančiais apie vykdomus darbus. Galų gale prie kelio, vedančio tilto link, galėjo stovėti pareigūnai, kurie nukreiptų automobilių srautą kita kryptimi.

Deja, to nebuvo. Komiškiausia, kad patys policininkai, vykę į remonto vietą be švyturėlių, užstirigo grūstyje, o atvykę nė nemanė reguliuoti eismo.

 

Netikėta ekskursija

Nebuvo ir nuorodų, kokį aplinkkelį pasirinkti bei kaip juo vėl įvažiuoti į automagistralę. Teko pasikliauti nuojauta.

Pasukome į dešinę ir važiavome kitu tiltu, o vėliau riedėjome nuskustomis Kauno gatvėmis (apie tai, kad kai kur nuskustas asfaltas, beje, irgi ne visur buvo įspėta), nervingai žvalgydamiesi, kur kelias į Vilnių.

Nuorodų, kaip nuvažiuoti iki Vilniaus neradome nė vienos, nors akylai sekėme visus kelio ženklus.

Vis tik nuojauta neapgavo ir pagaliau, sugaišę nemažai laiko pasiekėme automagistralę.

Jeigu būtų buvusios bent kelios nuorodos, mes, ne kauniečiai, nepažįstantys šio miesto, būtumėme sutaupę nemažai laiko ir nervų.

Dabar guodėmės tik tuo, kad turėjome progą apžiūrėti Kauną. Gal toks ir buvo žmonių, nepasirūpinusių nuorodomis, tikslas?

 

Reaguoti neišmoko

Kaunas panašiai nustebino jau nebe pirmąkart.

Kai 2009 metais Kaune įgriuvo tas pats nelaimingasis tiltas, nuorodų ir ženklų, įspėjančių apie tai, taip pat nebuvo.

Tądien kaip tik teko važiuoti iš Klaipėdos tiesiai į darbą Vilniuje. Laimė, važiavau jau popiet, kai pagaliau Kauno kelių eismo priežiūros tarnyba buvo susiorientavusi, kaip elgtis, kad automobiliai galėtų riedėti bent viena tilto puse. Taigi, nepavėlavau.

Bet, kiek teko girdėti per radiją, rytą čia buvo baisus sąmyšis ir automobilių spūstys, nes niekas nežinojo, pro kur važiuoti.

Suprantu, kad kauniečiai gimtajame mieste visada ras kelią ir būdą, kaip greičiausiai atsidurti ten, kur reikia. Bet ką daryti ne vietiniams?

Ar ne laikas laikinosios sostinės valdžiai ir pareigūnams mokytis reaguoti į ekstremalesnes situacijas ir aprūpinti miestą nuorodomis bei įspėjamaisiais ženklais?

Share

4 Komentarai

 1. frogsign

  Jo kelionė tikrai įsimintina. Ant to keisto tilto tuo metu dar ir avarija buvo įvykus. Jokios info, kad tiltas uždarytas ir reikia nuo jo sukti nebuvo, dėl to ir susidarė kamštis. Nuskustos gatvės be perspėjimo, geriausias Kauno siurprizas, ypač temstant, kai duobių beveik nesimato. Žodžiu, abejoju ar Kaunas laukia svečių…

  Atsakyti
 2. Giedre

  Na, manau, kad jeigu Kauno valdžia vietoje to, kad kabinėtų plakatus su užrašais „Ir Kaune gyventi galima“, išspręstų eismo problemas, jie tikrai pakeltų miesto prestižą ir padidintų norą jame lankytis. 😉

  Atsakyti
 3. Raimonda

  Juokingiausia, kad vilniečiai turbūt vieninteliai prisimena tą lemtingąjį plakatą, kurio Kaune jau seniausiai nėra 🙂 Bet dėl nuorodų ir kitų svarbių ženklų nebuvimo – tikra tiesa. Net ir Kaune gyvenantys žmonės dėl to kasdien išgadina daug nervų. Tačiau pasipiktinimas metų metams lieka tik pasipiktinimu: valdžia keičiasi kas 4 metai, o situacija į gera – kur kas lėčiau.

  Atsakyti
 4. Giedre

  Na, geras plakatas buvo, jei taip ilgam įsiminė. Aš dar spėjau įsidėmėti ir kaune buvusį plakatą su šūkiu: „Aš tau ne vokietis, kad į darbą nevėluočiau“. Labai pralinksmindavo kaskart važiuojant pro šalį. 😀 O šiaip išties keistas toks atsainus visų Kauno vadovų požiūris į nuorodas.

  Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?