Giedrės blogas

Kvietimas aplankyti Klaipėdą – be džiazų dvasios

11

Klaipėda - fotogeniškas miestas, kuriame yra daugiau žavių vaizdų, nei vien žuvėdros ar burlaiviai.Naujai išrinktas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasistengė iškart prisistatyti kaip labai svetingas miesto šeimininkas. Todėl į tinklalapį „You Tube“ buvo įkeltas filmukas, kuriame pats miesto vadovas angliškai kviečia visus giminingų miestų gyventojus atvykti į Klaipėdą.

Mero kvietimas aplankyti Klaipėdą atrodė štai taip:

Greeting to sister cities by mayor of Klaipėda Vytautas Grubliauskas

Inicaityva – labai graži ir sveikintina. Džiugu, kai vos sėdęs į mero kėdę V.Grubliauskas stengiasi kuo labiau išreklamuoti miestą, kuriam jis vadovauja. Tačiau pats filmukas labai linksmai nenuteikia.

Klaipėda – džiazuojantis miestas, kuris kas antram lietuviui asocijuojasi su švente. Vieniems tai miestas, kuriame vyksta Jūros šventė, kitiems – Džiazų festivalio (kurį, beje, organizuodavo dabartinis meras su žmona) vieta, tretiems – tiesiog smagi romantiška vieta prie jūros.

Todėl keista, kad tokiam linksmam, jaunatviškam, romantiškam miestui pristatyti parinkta gana nuobodi ir liūdna melodija, primenanti Sveikinimų pageidavimų koncerto foną, kol pranešėja skaito giminių palinkėjimus jubiliatams.

Vaizdai irgi ne itin džiuginantys.

Dalis jų – iš debesų užtemdytos vėjuotos Klaipėdos. Negi negalima buvo Klaipėdos filmuoti saulėtą dieną? Filmuke užfiksuoti orai tikrai nesukuria mielos, jaukios ir svetingos atmosferos.

Kita dalis – chrestomatinė su pro kamerą jūros fone pralekenčiais kirais, Anike arba pro uostą plaukiančiu vienišu burlaiviu. Ei! Negi nebeliko kitų rakursų, kuriais būtų galima nufilmuoti Klaipėdą?

Ir pats meras – pavargęs, liūdnas, įsitempęs, nors ir besistengiantis atrodyti žvalus.

Manau, kad kur kas smagiau būtų buvę, jeigu V.Grubliauskas apie Klaipėdą pasakotų išėjęs į kiemą, vaikščiojantis kuria nors Klaipėdos gatvele arba, tarkim, sėdintis visų pamėgtame Friedricho pasaže ir gurkšnojantis kavą arba klaipėdietišką alų. Toks nežymus vietos pakeitimas bei atsipalaidavusio mero įvaizdis suteiktų kur kas linksmesnę atmosferą.

Bet gal tik pirmas blynas prisvilęs? Tikiuosi, kad sekantis mero pasveikinimas ir kreipimasis į miesto svečius bus kur kas nuotaikingesnis.

 

Share

11 Komentarai

  1. Giedre

    Man tai meras toks atrodė išsigandęs, sutrikęs, nežinantis, kur dėtis. O dar rankas taip buvo susidėjęs, kaip tas tėvukas iš Tele2 reklamos, kurį pikta mama iš paveikslo stebėjo. 😀

    Atsakyti
  2. frogsign

    jei nebūčiau buvęs Klaipėdoje iš klipo suprasčiau, kad ten šalta, vėjuota, yra viena jachta, kirų ir pajūrys, bei flegmatiškai kalbantys žmonės… nepanašu, kad Klaipėdoje linksma ir spontaniška

    Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?