Giedrės blogas

Medžioklė Vilniaus knygų mugėje

9

Pastarąsias kelias savaites knygynai man buvo tik žvalgybų vieta: užsukdavau, apsižvalgydavau, kokių knygų yra, ir mintyse susidarydavau privalomos įsigyti literatūros sąrašiuką.

Penktadieniais knygų mugėje žmonių mažiau, negu savaitgalį, bet vis tiek, kai pasižiūri iš viršaus, lankytojų - marios.Jei atvirai, taip elgiuosi jau nebe pirmą žiemą ir to priežastis, žinoma, yra Vilniaus knygų mugė – turbūt vienas iš labiausiai kasmet mano laukiamų kultūros renginių.

Žinoma, kasmet kartojasi ta pati istorija: mano pirkinių sąrašas Vilniaus knygų mugėje būna gerokai ilgesnis, negu planavau.

Šiemet vėlgi knygų prisipirkau tiek, kad pirkinių maišeliai galėjo pasitarnauti kaip svarmenys rankų raumenims treniruoti.

Laimė, buvau ne viena. Taigi, pačiai viso to gėrio vilkti nereikėjo.

Viskas prasidėjo, kaip visada, nekaltai.

Užmačiau knygą apie islamą (religijos ir jų istorija – viena iš temų, kurios mane traukia), kainavusią vos 10 litų. Šalia – dar viena netikėtai pigi knyga – japonų literatūros šedevras (apie savo meilę Japonijai aš jau minėjau praėjusiame straipsnyje).

Po to dar viena įsigyta knyga ir dar, ir… pirkimas pasidarė beveik nekontroliuojamas. Pasijutau, kaip parduotuvių maniakė, tik nuo lentynų šlaviau ne rūbus, o knygas.

Pirkti knygą? O gal vis dėlto geriau nemokamai parsisiųsti internetu? Taip diskutavo Andriai Užkalnis ir Tapinas.Medžioklės grobis – devynios knygos (neskaitant imtų lauktuvėms).

Išleista suma? Nežinau. Galiu pasakyti tik tiek, kad kai kurios geros knygos, ypač anglų kalba, buvo smarkiai pigesnės.

Į mano smaginimąsi perkant knygas greitai įsitraukė ir antroji pusė, turbūt galvoje turėjęs mažesnį must have knygų sąrašiuką, bet apsipirkęs ne ką kukliau.

Taigi, iš tryliktosios knygų mugės grįžome su galybe skirtingų leidyklų logotipais papuoštų maišelių.

Beje, anksčiau į knygų mugę važiuodavome savaitgaliais – šeštadienį arba sekmadienį.

Šiemet tam skyrėme penktadienio popietę. Turiu pasakyti, kad tai – kur kas geresnė diena tokiai pramogai, negu savaitgalis.

Jeigu jums knygų mugė nepatinka, nes joje žmonių tiek, kad sunku prasilenkti, jau nekalbant apie prasibrovimą prie populiaresnių leidyklų stendų, rekomenduoju, jei tik įmanoma, joje lankytis pirmosiomis mugės dienomis – ketvirtadienį-penktadienį.

Tuomet ir mašinai lengviau vietą rasite, ir ekspozicijas laisviau apžiūrėsite.

Kasmet knygų mugėje vyksta gausybė renginių. Į visus sunku ir suspėti.

Vienoje salėje Andrius Užkalnis su bendravardžiu žurnalistu Andriumi Tapinu diskutuoja apie tai, kodėl šiais laikais reikėtų pirkti knygas, užuot atsisiuntus jų iš interneto.

Kitoje salėje Kristina Sabaliauskaitė, kurios knyga „Silva Rerum II“ šiemet išrinkta „Metų knyga“, pasakoja apie tai, kodėl jos aprašytas katinas yra pats tikriausias baroko simbolis.

Knygų mugė - džiaugsmas ir suaugusiems, ir vaikams. Pastaruosius ypač sužavėjo kūrybinės dirbtuvės.Knygų mugė – puikus renginys ne tik todėl, kad čia galima įsigyti knygų ir, jei nori, gyvai pabendrauti su rašytojais.

Čia vyksta ir leidybos istorijos, iliustracijos parodos.

Turbūt vienas iš labiausiai mane pradžiuginusių mugės renginių – kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“, kurioje kiekvienas norintis gali pats pabandyti pagaminti ir iliustruoti knygą – tiek dažais, tiek braižant piešinius ant vaškuotų lentelių.

Tiesa, mano nuomone, pastarasis mugės renginys yra nepakankamai gerai išreklamuotas.

Mes salę, kurioje jis vyko, aptikome visai netyčia, tad nenuostabu, kad čia buvo gerokai mažiau žmonių, negu galėtų.

Ne ką mažiau įdomus buvo ir, vadinamasis, knygų mugės second hand‘as, kur buvo galima pigiau įsigyti ne tik laiko patikrintų seniau išleistų knygų, pavyzdžiui, ne vieno namus puošiančios pasaulinės literatūros bibliotekos rudųjų leidinių, ar dar senesnės lektūros, bet ir senų muzikos plokštelių.

Taigi, jeigu dar nebuvote knygų mugėje, bet mėgstate skaityti knygas, rekomenduoju čia apsilankyti. Ir būtinai turėkite su savimi grynųjų, jei galite, ir smulkesnių pinigų.

Atsiskaityti kortele čia beveik neįmanoma, o ištiesus stambesnę kupiūrą beveik visada išgirsit klausimą: „Ar neturite smulkesniais?“

 

 

 

 

 

 

 

Share

9 Komentarai

 1. Jurga

  Aš ir vakar grįžau su naujom knygom. Nors tikėjausi, kad daugiau prisipirksiu, bet kažkaip planas neįvykdytas liko 😀
  Dar mažai žmonių būna iš pačio ryto šeštadienį ar sekmadienį. Čia jei neini į jokius renginius, kurie IMHO suprastėjo paskutiniais metais. Vis niekaip akis neužkliūna už kažko verto dėmesio.

  Atsakyti
  • Giedre

   Man kaip tik pernai medžioklė buvo kuklesnė. Čia gal kaip kada pasiseka? 🙂
   Šiaip aš esu pelėda, tai išsiruošti iš ryto į renginius man gana sunku. Tad dažniausiai pataikau per patį piką. 🙂

   Atsakyti
  • Giedre

   Aš kol kas e skaityklės neturiu, o skaityti knygas kompe kažkaip nepatogu, taigi dažniau renkuosi popierines knygas. O knygų mugė man – ne tik proga prisipirkti knygų, bet ir gera galimybė pasižmonėti. 🙂

   Atsakyti
  • MariukasM

   Kompiuterio ekrane į valias prisikaitau visokio skaitalo, susijusio su darbu. Tad popierinė knyga – tikra atgaiva laisvalaikiu. Beje, šiandien irgi toje mugėje buvau ir grįžau ne tuščiomis rankomis 🙂

   Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?