Giedrės blogas

Naujos sveikinimų mados

25

Kiekvieną gimtadienį pažadindavo telefono pyptelėjimas ir atskriejęs ankstyvas pasveikinimas iš kurio nors draugo.

 

Skambutis dėl santechniko

Ranka rašytos atvirutės atrodo it antikos liekana.Tie SMS signalai per tortadienį aidėdavo visą dieną. Nespėdavau į juos atsakinėti.

Šis gimtadienis buvo kitoks.

Pirmasis skambutis, kurio sulaukiau, buvo iš „Vilniaus vandenų“. Slavišku akcentu kalbanti operatorė paklausė, kada galės atsiųsti santechnikus taisyti kiauro vamzdžio.

Dar gavau SMS iš vieno banko, sveikinančio su gimimo diena.

Keista, tačiau šįkart tik viena įmonė atsiuntė standartinį sveikinimo SMS.

Anksčiau trumposiomis žinutėmis gimimo dienos proga apipildavo kone ketvirtadalis įvairių įstaigų, kurių paslaugomis tenka naudotis.

Net ir iš draugų gavau vos kelias SMS žinutes.

Kažkas čia ne taip.

 

Tarsi iš kitos epochos

Užtat kitądien atsidariusi „Facebook“ buvau priblokšta sveikinimų galybe… Neatsimenu, kada tiek jų buvo.

Su gimtadieniu sveikino draugai, bendradarbiai, klasiokai ar šiaip daugiau ar mažiau pažįstami žmonės.

Štai jums ir pavyzdys, kaip socialiniai tinklai keičia mūsų kasdienybę.

Kažkada dejavome, kad atsiradęs elektroninis paštas nurungė tradicinį.

Jau prieš dešimtmetį man atrodydavo keista, kai kartu Švedijoje gyvenusi kambariokė ranka rašydavo ilgiausius laiškus namiškiams, užuot brūkštelėjusi meilą. Ji man atrodė tarsi būtybė iš kitos epochos.

Vėliau, kai grįžome namo – kiekviena į savo šalį, visada džiaugdavausi, kai ji – vienintelė iš mano draugų – man siųsdavo ne tik ilgus, išsamius popierinius laiškus su pridėtomis nuotraukomis, bet ir atvirlaiškius.

 

SMS nurungė „Facebook“

Kai SMS žinutes siųsti pasidarė pigu, vis dažniau sveikinimus įvairių švenčių proga gaudavome ne elektroniniu ir juo labiau ne įprastu paštu, bet trumposiomis žinutėmis.Vis mažiau žmonių siunčia sveikinimus ir SMS žinutėmis.

O dabar štai jas nurungė socialiniai tinklai.

Jau turbūt mažai kas savo mobiliųjų telefonų kalendoriuose pasižymi draugų gimtadienių datas. Tai tapo nereikalinga, kai apie tai primena „Facebookas“ ir kiti socialiniai tinklai.

Net ir su didžiosiomis metų šventėmis – Kalėdomis, Velykomis sveikinama socialiniuose tinkluose.

Įdomu, kas nurungs juos? Dar naujesnės technologijos? O gal vėl taps madinga ir stilinga ranka rašyti laiškus?

 

Share

25 Komentarai

 1. masius

  Pabandyk Feacebook’e gimimo datą pakeist, ir lauk ‘naujojo“ gimtadienio dienos, rezultatas gana idomus gaunasi. 🙂

  Atsakyti
  • Giedre

   Na, gal priklauso nuo to, kas ir kaip sveikina? Šiaip man smagiau gauti gyvą pasveikinimą. Bet jeigu žmogus nepatingėjo keletą žodžių brūkštelėti į facebooką, tai irgi nėra blogai.

   Atsakyti
 2. Tomas

  Man geriau 1 sms sveikinimas, nei 2 000 sveikinimų facebook’e. Tie visi oficialūs sveikinimai sms’ais iš įmonių ar pan jau senai užkniso, todėl dabar džiaugiuosi pasikeitęs numerį, kurį žino tik labai ne daug žmonių 🙂

  Atsakyti
  • Giedre

   Aš šiaip irgi už SMS, mailą, tradicinį laišką, o geriau gyvą pasveikinimą žodžiu. 😉

   Atsakyti
 3. Jonas

  Na gal prie sumažėjusio SMS siuntimo prisidėjo ir socialiniai tinklai, tačiau jau kaip yra įprasta, kas pasidaro pigu, tampa labai nepopuliaru ir nuvalkiota. Vyresni žmonės nesiunčia SMS dar ir dėl to, kad neranda naujų sveikinimų, o parašyti vieną žodį „Sveikinu“ yra labai banalu. Švenčių metu vėlgi jų siųsti neapsimoka, nes kada SMS pasieks gavėją irgi nėra aišku.

  Asmeniškai aš iš pagarbos visiems parašau ir tą trumpą žodį „sveikinu“ tiek tame pačiame Facebook, jei žmogaus ir praktiškai nepažįstu. O gerus draugus visuomet pasveikinu SMS.

  Atsakyti
  • Giedre

   Bet pastaruoju metu ne tik pažįstami, bet ir draugai neretai pasveikina ne SMS žinute, bet Facebooke. Aš brangiems man žmonėms visuomet stengiuosi išsiųsti SMS ar net pasveikinti gyvai, jei yra galimybė. Manau, taip parodau didesnį dėmesį jiems, nei rašydama „Facebooke“. Kitąvertus, jei draugas toli – ne toje pačioje šalyje, „Facebookas“ irgi gerai.

   Atsakyti
 4. Ieva

  Pritariu daugumai – geriau sms, nei facebook. 🙂 O dar geriau – sveikinimas telefonu, arba gyvas bučkis į žandą, gėlytė ir dovanėlė 🙂 Tai kas gyva – niekad nemirs, jokios technologijos to nepakeis, todėl ir popieriniai laiškai, nors ir retai tokių gauname – ypatingi. Jie tikri, nuoširdūs, parašyti ranka, juos galima saugoti dėžutėje stalčiuje ir skaityti šimtus kartų. 🙂

  Atsakyti
  • Giedre

   Deja, prieš geresnius dalykus laimi prastesni. Juk visądien sėdint internete parašyti facebooke „Sveikinu“ paprasčiau, nei rašinėti SMS žinutes, ar skambinti.
   Kitą vertus ir gimtadienius gi švenčiame ne su visais, o tik su tais, kurie tikrai svarbūs.

   Atsakyti
   • Ieva

    Būtent, kad švenčiame ne su visais 🙂 Turbūt ir nereikia kad visi skambintų – visą gimtadienį tektų plepėti telefonu be paliovos. Vos baigus pokalbį su antros eilės teta, jau reiktų kelti ragelį buvusiam šefui, o po jo – merginai su kuria kartu lankėm trečią klasę… Tai žmonės kažkaip savaime pasiskirsto, skambina ir sms’ina artimesni, kiti – parašo facebook’e, o patys artimiausi – švenčia kartu su mumis. 🙂

    Atsakyti
 5. ašššta

  gyvo bendravimo niekas neatstos. totali nesąmonė – keli šimtai sveikinimų FB, kuris nieko neprašomas įkyriai visą dieną primins apie tavo gimtadienį, jei ten įlysi. O jei neįlysi, tai ir nepasveikinsi, jei svenkintinas žmogus tau nėra svarbus arba yra tik FB virtualus draugas. Jei žmogus tavęs nepasveikina gyvai ar bent banaliu SMS, vadinasi jis tavęs ir neprisimena. Vadinasi kažkas čia ne taip ir reikėtų susimąstyti, kiek tikrų, o ne virtualių draugų turi. taigi nekoks čia ženklas, jei vien FB atskrieja nieko nereiškiančios tipo „Sveikinu“ žinutės. nenorėčiau taip.

  Atsakyti
  • Giedre

   Būtent tas ir yra blogai, kad nebesivarginama paskambinti ar atsiųsti SMS, o tiesiog paliekamas „Sveikinu“ ant FB sienos – nueinama lengviausiu keliu. Džiaugiuosi, kad atsirado tų, kurie pasivargino pasveikinti gyvai.

   Atsakyti
   • Ieva

    O pasveikinti bloge geriau nei facebook’e, ar blogiau? 🙂 Nes aš sveikinu, kaip suprantu su jau praėjusiu, bet labai nuoširdžiai!

    Atsakyti
 6. pa_radize

  O kuo sms geriau nei sveikinimas FB? Tik dėl to, jog FB sistema primena apie draugo gimtadienį? Juk čia ta pati elektronika, tik vienas mokamas, kitas- ne.
  Realiai, jei draugas tikras, o ne šiaip kažkoks pažįstamas iš baliaus prieš dvejus metus, jis tau paskambins, o ne sms rašys. O sveikinimų FB nieko blogo nematau. Juk nebūtinai turi „ant sienos“ rašyti- gali ir asmeninę žinutę, ir e-meilą, galų gale. Ir esmė ne tame, kur pasveikino, o KAIP tai padarė

  Atsakyti
  • Giedre

   Niekas nesako, kad SMS geriau, ar blogiau už pasveikinimą ant Facebook sienos. Tiesa, SMS man labiau patinka. Paprastai pažįstami iš balių tikrai SMS nerašinėja ir nesivargina atsiminti gimtadienių. Svarbiausia, kad sveikinimų mados kinta. Nuo paprastų laiškų persimetėm prie elektroninių, juos pakeitė SMS, o dabar štai – socialiniai tinklai.

   Atsakyti
 7. Matelis

  Giedre, esu senesnės kartos atstovas, gal todėl man atrodo, kad FB ar Netlogo sveikinimai yra daugiau nei tuščiažodžiavimas. Vis tik visada vertintina tai, kas tave tikrai atsimena. O internetiniai sveikinimai gi retai kada iš širdies išplaukiantys. Paprasčiausiai sistema perduoda „draugams“ pranešimą, tad nori nenori imi ir paspaudi ant to žmogaus svečių knygos ar sienos. Maža to, gauni sveikinimus iš tų, apie kuriuos neturi žalio supratimo… Man visa tai labai netikra, manęs tai beveik nepradžiugina.
  p.s. Vieną neesminę klaidelę reikia pataisyti šiame tekste. [atsiprašau, kad rašau tai, bet bent man visada patinka, kai kas pasako apie klaidikę]. Sakinyje „Anksčiau trumposiomis žinutėmis gimimo dienos proga apipildavo kone ketvirtadienis įvairių įstaigų, kurių paslaugomis tenka naudotis“, speju, kad turi būti žodis „Ketvirtadalis“. 🙂

  Atsakyti
  • Giedre

   Būtent tai ir turėjau galvoje, kad tie, kuriems tikrai rūpi, nepatingės pasveikinti žodžiu, ar bent jau parašyti laišką (šiais laikais tinka ir elektroninis).
   Beje, ačiū už pastabą. Klaidelę ištaisiau. O jų, deja, nori nenori pasirodo. Taip jau yra su tuo kompiuteriu.

   Atsakyti
 8. Giedrė R.

  Šiandien mano gimtadienis, vakar „išjungiau“ fb galimybę visiems sužinoti, kada mano šventė ir… mane prisiminė kolkas tik tėvai. Va ir visos draugės, kurių stengiuosi niekada nepamiršti ir gimimo dienos proga bent gėlių nuvežti, gyvai pasveikinti… nė viena neprisiminė. Neabejoju, jog todėl, kad fb nepriminė. Na ir gerai 🙂 nejaugi tik mano galvoje išlieka man brangių žmonių gimimo datos…

  Atsakyti
  • Giedre

   Su gimtadieniu, bendravarde! 🙂 Aš irgi kartais stebiuosi, kaip gerai prisimenu kai kurių savo draugų gimtadienius, o mano dažniausiai prisimena tik patys artimiausi man žmonės. Tik šiemet užmiršau laiku pasveikinti gerą draugę, nes nuoširdžiai užmiršau, kurią tiksliai dieną ji gimusi, nors ji mane pasveikina visada laiku! Laimė, paklausiau jos vyro, kada gimtadienis ir pasveikinau, kad ir keliomis dienomis vėliau. 🙂

   Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?