Giedrės blogas

Neskolingi, bet vis tiek skolininkai

10

Aš esu skolinga… Kelis šimtus litų. Skolinga „Vilniaus energijai“. Tiesa, pateiktas sąskaitas už karštą vandenį ir šilumą sumoku laiku.

Pavertusi visus vilniečius skolininkais "Vilniaus energija" nusprendė gerinti savo įvaizdį visuomenėje ir mieste pristatė reklaminių stendų. T.Vinickio "Delfi" nuotr.Tai, kad esu skolininkė, sužinojau gavusi „Vilniaus energijos“ sąskaitą.

Pažvelgus į ją akys užkliuvo už pastraipos „Skola už kurą“.

„Nieko sau! Kada spėjome prasiskolinti? ir dar daugiau kaip 20 litų“, – šmėstelėjo galvoje.

Apačioje smulkiomis raidelėmis radau paaiškinimą:

Skola susidarė 2008-2009 metais brangstant kurui neperskaičiavus šilumos kainų. Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir VKEKK nutarimais, skola dengiama visų vartotojų nuo 2009 m. spalio 1 d. iki 2013 m. rugsėjo 30 d.

Še tai tau… Pasirodo, mums teks mokėti skolą už šildymą, nors tuo metu net negyvenome šitame bute, taigi, logiška, ir nesinaudojome jam tiekiama šiluma.

Ar teisėta, kad vartotojai turi mokėti už paslaugas, kurių negavo?

Be to, buvusių būsto savininkų skolų naujieji nepaveldi, nebent kitaip būtų nurodyta pirkimo-pardavimo sutartyje.

Taip bent jau turėtų būti… Bet nėra, nes prieš kelerius metus tuometinis Vilniaus meras Juozas Imbrasas priėmė sprendimą, kad geriau už kurą mokėti brangiau vėliau, o ne iškart. Esą, vilniečiams taip bus geriau.

Šis sprendimas palankus tiems, kurie šiuo metu nebegyvena Vilniuje.

Tačiau mums, kaip ir daliai kitų naujakurių, neatrodo teisinga iki 2013 metų rugsėjo 30 dienos (apie dvejus metus) mokėti už paslaugas, kurių taip ir negavome.

Ne tik mokestis už neva kažkada sunaudotą šilumą padidino sąskaitas, bet ir rugsėjį įvestas 3,24 lito abonentinis šalto vandens pardavimo mokestis.

Teigiama, kad šio mokesčio dėka surinktos lėšos bus naudojamos vandens skaitikliams, kurių anskčiau nebuvo, keisti ir prižiūrėti.

Sutinku, mokestis nedidelis. Tačiau jis vis tiek neatrodo teisingas.

Ateityje vis dažniau kilstelėsime antakius, gavę sąskaitas.

Pavyzdžiui, jau dabar Seimas svarsto apie galimybę įvesti Prabangos mokestį. Šį mokestį išsamiai savo bloge išnargrinėjo Dali.us.

Anksčiau žmonės šmaikštaudavo, kad mokesčius galima sugalvoti už bet ką – net už orą.

Panašu, kad dabar taisyklė „Kiekviename juoke yra dalis tiesos“ pasitvirtina.

 

 

Share

10 Komentarai

 1. Vidmantas

  Aš šita eilute irgi labai stebėjausi, bute gyvenam dar tik porą mėnesių. Nekalbu kaip sažininga tiems, kurie Vilniuje „skolos susidarymo metu“ išvis negyveno.

  Jeigu kažkokia skola susidarė dėl tuo metų atsakingų asmenų neveiklumo – skola turėtų būti jų išieškoma.

  Atsakyti
  • Giedre

   Aš manau, kad tuometė valdžia vietoje nepopuliaraus priėmė labai populistinį sprendimą. Esą atidėkim skolą ir sudarykim iliuziją, kad kainos nekils, o kai reikės mokėti, greičiausiai bus kita valdžia (kas ir nutiko).

   Atsakyti
  • frogsign

   o išvis toks mokestis teisėtas? Pagal civilinę teisę, skolos už mokesčius nepaveldimos įsigijus nekilnojamą turtą. Tai išeina prieštarauja istatymams

   Atsakyti
   • Giedre

    Manau, kad yra ir įstatymas, kad vartotojas neprivalo mokėti už jam nesuteiktas paslaugas. Taigi, turbūt prieštarauja net ne vienam įstatymui. Nors… Aš nesu teisininkė. Gal, žiūrėk, paaiškės kad vsio zakono.

    Atsakyti
 2. Tomas

  Pagaliau labiau asmeniškas straipsnis 🙂 Kiekvieną kartą atėjus šildymo sezonui džiaugiuosi, kad gyvenu Panevėžyje ir nuosavame name. Kiek nori – tiek ir šildaisi 🙂

  Atsakyti
  • Giedre

   Tai tau, Tomai, mano bloge trūksta asmeniškų straipsnių? 🙂 Nuosavas namas turi nemažai privalumų. Ir tai – ne tik autonominis šildymas. Deja, mes namui dar neuždirbome, tad tenkinamės tuo, ką turim.

   Atsakyti
   • Tomas

    Tiesiog dauguma paskutinių tavo straipsnių man pasirodė tokie šalti… čia gal žurnalistika įtaką daro ir stengiesi rašyti objektyviai, be asmeniškumų.
    Nors ne man aiškinti kaip ir ką tau rašyti 🙂

    Atsakyti
 3. Jurga

  Noriu tik keiktis. Ir nuo sąskaitos už šildymą, kuri buvo vos nedvigubai didesnė nei pernai pati didžiausia sąskaita žiemą, ir nuo to kažkokio mistinio abonentino vandens mokesčio. Nesvarbu, kad keli litai, bet man vis tiek juos gaila mokėt už… kažką. Ir apskritai… nebesuprantu kas daros mūsų šaly.

  Atsakyti
  • Giedre

   Aš į sąskaitas jau žiūriu kaip į Kinder siurprizą. Kaskart atsidarius voką randi ką nors naujo ir netikėto. Gaila, tik, kad radiniai dažniau (o, tiksliau, beveik visada) nuvilia, negu pradžiugina.

   Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?