Giedrės blogas

O jeigu mes taip kalbėtume dabar?

5
Mėgsta kaimynų cipulis pastūgauti prieš saulabrolį. Nuotrauka skolinta iš markingourterritory.wordpress.com

Mėgsta kaimynų cipulis pastūgauti prieš saulabrolį. Nuotrauka skolinta iš markingourterritory.wordpress.com

Kasdien per kiaulažviegį, nesvarbu, ar umaras, ar pilaga ar apskarda, kaimynė lauke vedžioja savo cimbalį, katras kartais mėgsta pastūgauti prieš danginį.

O aš sėdžiu namie ir galvoju: „Gerai, kad pas mus troboj nei kakšlės, nei žvynės nesiveisia. Turbūt būtų sunku išnaikinti“.

Dabar vienintelis galvos skausmas: kaip tą vilgšną iš namų išvėdinti.

Kas per arda? Girdžiu už sienos: „Tai ką, apykula? Pardoklinai? Eik vangūryt nešvabėjęs nesąmonių, apdovkėli“. Bara kaimynė savo vyrą ir vadina jį boblauža, nors pati ne šventa – turi preikšą. Keistą tokį pasirinko – kedį ir dar meką. Ką jame įžvelgė?

Tuo tarpu už kitos sienos pasigirsta graži aidija. Ir taip gera patampa jos besiklausant.

Apie ką aš čia? Pabandžiau patikrinti, ką reiškia vartoti nebevartojamus žodžius. Plačiau apie tai skaitykite čia:

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/lietuviu-kalbai-gresia-pragaistis-663466#.VIMv4sm6jQk

Share

5 Komentarai

 1. Mindaugas Šimkus

  Būtų puiku. Deja šnekama vis labiau taip, kaip koks Užkalnietis ar Algis lėtai ar koks pasipūtęs internetų žiurkius. O kaip vis dažniau rašoma klausimo net nekelsiu…

  Atsakyti
  • Giedre

   Tai buvo tik mano interpretacija, kaip galima pavartoti senovinius žodžius šiuolaikinėje kalboje. Beje kai kuriuos žodžius išties galima būtų atgaivinti – jie būtų visai smagūs sinonimai. 🙂 O šneka ir rašo kiekvienas savaip. Net nesakyčiau, kad tai būtinai priklauso nuo išsilavinimo. Gal labiau nuo auditorijos, kuriai kalbi ir vidinių nuostatų. Juk kai kuriems žmonėms tam tikri žodžiai yra tabu, kitiems jie liejasi laisvai. 🙂 Aš susiduriu su įvairiais pašnekovais, ypač darbe. Kadangi dažnai dirbu su diktofonu, tai yra, tenka tą pačią kalbą išklausyti ne kartą, pastebiu ir labai įdomių dalykų, pvz., kaip skiriasi skirtingų profesijų žmonių kalba. Pasidalinsiu ateityje kai kuriomis savo įžvalgomis, nes, kaip matau, mano blogo skaitytojams tai įdomu. 🙂

   Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?