Giedrės blogas

O jeigu tuoktųsi Prezidentė?

4

Anądien su draugais kalbėjomės apie karališkąsias Didžiosios Britanijos princo Williamo ir jo išrinktosios Kate Middleton vestuves bei dėl jų Anglijoje kilusį ažiotažą.

Princo Williamo ir Kate Middleton vestuvės britams tapo svarbesniu įvykiu už Velykas.Kiek žinau, tądien britai liovėsi net užsakinėti daiktus iš katalogų, kad tik pamatytų, kaip jų karalaitis veda savąją princesę.

Įdomumo dėlei verta paminėti, kad daiktus iš katalogo Didžiosios Britanijos piliečiai mėgsta užsisakinėti visada, net ir per didžiąsias metų šventes – Kalėdas bei Velykas (tai sužinojau iš žmonių, priiminėjančių užsakymus, taigi – patikimų šaltinių).

Karališkųjų vestuvių penktadienį visi britai sėdėjo prilipę prie televizorių arba, kaip matėme reportažuose, buvo išėję į gatves pasveikinti savo būsimojo karaliaus ir jo nuotakos.

Tos vestuvės Didžioje Britanijoje, kaip supratau, virto tikra manija.

Nespėjo Kate ištarti „taip“, kai princas jai piršosi, kai prasidėjo puodelių, lėkštučių, magnetukų, tušinukų bei kitokių nieknekių su poros atvaizdais gamyba.

Britų (ir ne tik) spauda kasdien informavo apie menkiausias smulkmenas, susijusias su karališkosiomis tuoktuvėmis. Daugumai tos žinios taip įkyrėjo, kad buvo sukurti vadinamieji vėmalų maišeliai.

Prieš vestuves isterija dar labiau išaugo. Rinkoje atsirado netgi tualetinis popierius su karališkosios poros atvaizdais (nežinau, ar jaunavedžiams tikrai malonu matyti savo veidus ant tokios paskirties daikto), taip pat karališkųjų vestuvių proga išvirtas alus ir buteliai orui gaudyti.

Svarstėme, ar įmanoma, kad panaši isterija ištiktų lietuvius, jeigu tuoktųsi, tarkime, mūsų Prezidentė Dalia Grybauskaitė? Manau, kad ne.

Mano manymu, lietuviai – santūresnė tauta, nelinkusi garsiai reikšti savo jausmų ir pirkti su vienu ar kitu svarbesniu įvykiu susijusių suvenyrų.

Vienintelis įvykis, su kuriuo susijusius suvenyrus tautiečiai šluote šluoja, yra krepšinis.

Greičiausiai, jeigu tuoktųsi D.Grybauskaitė, dalis lietuvių išeitų į gatves paspoksoti, kaip viskas atrodo gyvai, o likusi eitų į interentą – pasveikinti laimingųjų arba pasidergti dėl visko: šventės, drabužių, šukuosenų, išlaidų ar tariamos tuštybės.

Ir tikriausiai niekas nepultų pirkti puodelių su Prezidentės atvaizdu, dažytis veidų trispalvėmis ar statytis palapinių prie D.Grybauskaitės rezidencijos, idant pamatytų laimingąją nuotaką.

 

Share

4 Komentarai

  1. frogsign

    manau, netik lietuvių santūrumas įtakoja norą pirkti arba nepirkti. Jeigu pinigų neužtenka ar vos užtenka būtiniausiems dalykams ir alkoholiui 🙂 įsigyti, tai suvenyrams ar kitiems nereikalingiems daiktams pinigus taupome

    Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?