Giedrės blogas

Pedikiūras, jo nauda ir nepatogūs klausimai

3

Basučių sezono puošmena – pedikiūras.

„Kada pastarąjį kartą darėtės pedikiūrą grožio salone?“ – paklausė manęs grožio studijos „Angelos“ meistrė Vitalija, kol ramiausiai mirkiau kojas šiltoje vonelėje su kvapnia druska ir tuo mėgavausi.

Klausimas buvo ne mažiau trikdantis, nei kunigo: „Kada pastarąjį kartą buvai išpažinties?“

Kol įnirtingai mąsčiau, ką atsakyti, Vitalija sukikeno: „Paprastai man sako: „Ai, tai pasibrūžinu kartais namuose“.

Na štai tau ir tobulas atsakymas! Aš iš tiesų nebuvau iš tų, kurios pedikiūro eitų darytis ne basučių sezono metu. Tiesą sakant, net neprisimenu, ar jį dariau salone ir pernai vasarą, nes tos vasaros kaip ir nebuvo. Taigi, kaip teisingai pastebėjo meistrė, aš išties suragėjusias kojų odeles tik kartais pabrūžindavau namie. Neretai ir tam nerasdavau laiko – tad tik apkarpydavau ir padildindavau nagus.

Bet šįkart kažkas pasikeitė. Artėjanti vasara, o gal ne taip seniai atrasta jauki grožio studija „Angelos“, apie kurią, jau rašiau anksčiau, įkvėpė mane puoštis.

Nė nepajutau, kaip tapau nuolatine Vitalijos kliente, kuri man nuolat sutvarko rankų nagus, kaskart nustebindama ne tik vis kitokiais raštais, bet ir įvairiomis man iki šiol negirdėtomis manikiūro technikomis (nuo „ombre“ – kuomet nagai nudažomi pereinančiomis iš vienos į kitą spalvomis, iki „katės akies“ – kai naudojamas magnetinis lakas). Be to, Vitalija pasirūpina ir mano blakstienų grožiu, padarydama ilgalaikį jų rietimą (atsimenate, pasakojau apie tai?).

Šįkart Vitalija ėmėsi mano kojų grožio. Iš karto ją įspėjau, kad esu perdėtai jautri visokiems kutenimams, tad, kol ramiai skaičiau salone nusitvertą „Happy 365“ žurnalą, suragėjusias odeles meistrė gramdė švelniai, kad beveik nieko nejutau.

Apskritai turiu pasakyti, kad mano kojoms jau seniai reikėjo pedikiūro. Juk aš labai nemažai vaikštau. Kai pasakau, kiek suvaikštau per diena, dažniausiai žmonės mano, kad meluoju. Bet aš nemeluoju. Į darbą centre nuo Žirmūnų automobiliu važiavau vos kelis kartus – visada einu pėsčiomis, net ir žiemą. Ėjimas į vieną pusę man užtrunka apie 30-40 minučių (priklausomai nuo tempo), per kurias įveikiu apie 3,5 km. Dar mažiausiai tiek pat nueinu grįždama atgal, neskaičiuojant pasivaikščiojimų po miestą, kuriuos labai mėgstu. Taigi per dieną tenka nueiti mažiausiai 7 kilometrus. Tiek pat vaikštau, beje, ir ne darbo dienomis.

Taigi, mano pėdoms tenka išties nemažas krūvis, tad nusprendžiau, kad pats laikas joms atsidėkoti, karts nuo karto palepinant pedikiūriu.

Beje, meistrė tądien sutrikdė ir dar vienu klausimu: „O kaip lakuosim?“

Aš niekada negaliu dėl to apsispręsti. Šįkart pasirinkau visišką klasiką – ryškiai raudonus nagus, kad šviestų iš tolo ir visi atkreiptų visų dėmesį pagaliau visiškai sutvarkytas mano pėdas!

O pabaigai pasakysiu, kad pedikiūras svarbus ne tik dėl grožio. Pasiskaitinėjusi internete sužinojau štai ką:

 • Pedikiūro metu pašalinamos negyvos padų odos ląstelės, todėl oda vėl tampa elastinga, gali kvėpuoti ir atsinaujinti gilesni padų audiniai. Pašalinus negyvą padų (ypač kulnų) odelę, skatinamas naujų ląstelių augimas. Todėl pėdos tampa švelnesnėmis ir dailesnėmis. Kaip sakė „Angelos“ studijos savininkė Kristina, kai kurios moterys taip puoselėja savo pėdų odą, kad ji tampa kone tokia pat minkšta ir švelni, kaip rankų.
 • Reguliariai atliekant pedikiūrą formuojasi mažiau nuospaudų ir rečiau trūkinėja tarpupirščių bei kulnų oda.
 • Jeigu kojų nagai gerai prižiūrimi – pakerpami, nudildinami ir išvalomos panagės, tai juos apsaugo nuo galimų infekcinių užkratų.
 • Per pedikiūrą ne tik padailinami nagai, pašalinama suragėjusi padų oda, bet ir kojos mirkomos šiltoje vonelėje, palepinamos aliejukais bei losjonais, kas padeda išlaikyti pėdų drėgmę. Dėl to galima sumažinti įvairių pėdų problemų, tokių, kaip pūslelės, tikimybę.
 • Pedikiūro metu paprastai atliekamas ir pėdų masažas. Tai pagerina pėdų kraujotaką ir sumažina įtampą.
 • O kur dar atsipalaidavimas? Juk šilto vandens vonelės ir po pedikiūro atliekamas švelnus kojų masažas padeda pašalinti nuovargį bei stresą.

Taigi verta bent kartą per mėnesį rasti laiko sau ir nueiti į grožio saloną pasidaryti pedikiūro. Tik nepamirškite prigriebti geros knygos ar žurnalo – kol jūsų pėdomis rūpinsis specialistai, galėsite sau ramiausiai ką nors paskaityti.

Share

3 Komentarai

 1. Lėja

  Kažkaip niekad nesusimąsčiau, kad pedikiuras ne tik dėl grožio, bet ir naudingas gali būti. Iš tiesų jei ne vasara, ar koks pasibūvimas baseine, pirtyje, nesirūpinu savo kojų nagučiais. Nes atrodė beprasmišką. NNa o dabar prasmę matau didesnę, reiks dažniau pas meistrus apsilankyti. Dėkui už gerus patarimus ir paskatinimą netingėti 😀

  Atsakyti
  • Giedre

   Nėr už ką, Lėja! 🙂 O išties taip, būtina rūpintis savimi, nepamirštant ir kojų. 😉

   Atsakyti
 2. Parafino vonelės

  O mano pėdos labai negražios, oda linkusi ragėti, nagai siaubingai kieti, neatmirkiusi net nenukirpčiau. Rankų priešingai, paaugusius galiu vynioti kokie minkšti. Jau net nežinau kokių tik priemonių nebandžiau. Dabar skaičiau, jog parafino vonelės veiksmingos. Ar tikrai? O dėl pėdų pastebėjau, kad kuo daugiau jas gramdau, tuo labiau ragėja. Ką daryti tokiu atveju? Pedikiūro darytis net neinu, kiek pavyksta pasidailinu namuose, nes tikrai nejauku tokias baisias kojas žmogui rodyti

  Atsakyti

Ką manote apie šį įrašą ?